Home Wieści Spektakl „ Bromba w sieci” w Teatrze Dzieci Zagłębia w Będzinie

Spektakl „ Bromba w sieci” w Teatrze Dzieci Zagłębia w Będzinie PDF Drukuj Email
środa, 11 października 2017 19:17

Internet to wspaniały wynalazek, skarbnica wiedzy, narzędzie komunikacji, edukacji, rozrywki,  zabawy, ułatwia naukę i pracę. Musimy mieć jednak świadomość, że to co jednym daje możliwość rozwoju, zdobywania wiedzy, szybkiej wymiany informacji dla innych może być źródłem i narzędziem do popełniania przestępstw. Szczególnie narażeni na negatywne treści zamieszczane na stronach WWW. są uczniowie szkół podstawowych. W ramach profilaktyki internetowej oraz w celu krzewienia kultury żywego słowa, bezpośredniego kontaktu ze sztuką uczniowie klas I – III w dniu 04.10.2017 roku udali się do Teatru Dzieci Zagłębia w Będzinie na spektakl „ Bromba w sieci”. „ Bromba w sieci” to przedstawienie, w którym  bohaterowie uwikłani w poszukiwanie złośliwego wirusa komputerowego przenoszą się do rzeczywistości wirtualnej. Dzięki pomocy przyjaciół, ich odwadze likwidują zagrożenie i wracają do realnego świata. Sztuka zwraca uwagę młodego odbiorcy na to co trzeba zrobić, by nowoczesne technologie, były dla nas bezpieczne i by korzystanie z nich sprawiało radość, a nie stwarzało problemy. To wiedza niezbędna dla każdego  użytkownika komputera.

Zmieniony: środa, 11 października 2017 19:28