KONKURSY PDF Drukuj Email
wtorek, 09 stycznia 2018 20:28

XIV edycja Gminnego Konkursy „Wielcy Polacy”

Rok 2017 został ustanowiony przez Sejm i Senat Rokiem Tadeusza Kościuszki. W związku z tym XIV edycja Gminnego Konkursy „Wielcy Polacy”, który odbył się w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 2 w Sarnowie , została poświęcona Tadeuszowi  Kościuszce, który zajmuje szczególne miejsce w panteonie narodowych bohaterów. Jest symbolem wolności i wzorem patrioty. Na spotkanie do Sarnowa przybyli:Sekretarz gminy Psary-pani Mirella Barańska-Sorn, nauczyciele –historycy oraz uczniowie, uczestnicy konkursu, których serdecznie przywitała Dyrektor Szkoły, mgr Małgorzata Barańska. Spotkanie rozpoczęli uczniowie klasy Vb , którzy przygotowali inscenizację historyczną na temat bohatera konkursu. Następnie drużyny przystąpiły do rywalizacji, która pozwoliła wyłonić zwycięzców.

I miejsce zdobyła Szkoła Podstawowa z Dąbia,
II miejsce Szkoła Podstawowa w Sarnowie i Gródkowie,
III miejsce Szkoła Podstawowa w Strzyżowicach.

Uczniowie podczas konkursu musieli wykazać się nie tylko wiedzą na temat życia i działalności Tadeusza Kościuszki, ale umiejętnościami z zakresu chronologii czy kartografii. Wszystkim serdecznie gratulujemy. Wręczenia nagród i dyplomów w imieniu wójta gminy Psary dokonała pani Mirella Barańska-Sorn.

Zmieniony: wtorek, 09 stycznia 2018 21:02