Home Wieści X Turniej w dwa ognie usportowione kl. III o Puchar Wójta Gminy Psary

X Turniej w dwa ognie usportowione kl. III o Puchar Wójta Gminy Psary PDF Drukuj Email
poniedziałek, 04 czerwca 2018 16:25

Dnia 16.05.2018r. w Zespole Szkolno- Przedszkolnym Nr 2  Szkoły Podstawowej im. A. Szklarskiego w Sarnowie odbył się ,,X turniej w dwa ognie usportowione o Puchar Wójta Gminy Psary” dla uczniów klas III . Celem zabawy była popularyzacja gier zespołowych, a także rozwijanie współpracy i upowszechnianie kultury sportu wśród młodszych dzieci.

Zmagania zawodników obserwowali zaproszeni goście oraz kibice z poszczególnych szkół, którzy dopingowali swoje zespoły. Każda szkolna  drużyna składała się z 6 zawodników a ich zadaniem było ,,zbić” jak najwięcej zawodników drużyny przeciwnej w ciągu 10 minut.
Patronat nad turniejem  objął Wójt Gminy Psary pan Tomasz Sadłoń.
Najlepsza drużyna otrzymała ,, Puchar Wójta Gminy Psary’, a wszystkie drużyny pamiątkowe dyplomy, piłki oraz słodkie upominki.
W tym roku najlepszą drużyną okazała się klasa III ze Szkoły Podstawowej w Sarnowie , II miejsce zajęła Szkoła Podstawowa w  Strzyżowicach,  III miejsce Szkoła Podstawowa w Dąbiu, a IV Szkoła Podstawowa w Gródkowie .
Dzięki tym rozgrywkom uczniowie klas III naszej gminy mieli możliwość zaprezentowania się i sprawdzenia swoich umiejętności współpracy w zespole oraz zapoznania się z duchem sportowej rywalizacji.

A. Niemczyk

Zmieniony: poniedziałek, 04 czerwca 2018 16:27