SZKOLNY ZESTAW PROGRAMÓW NAUCZANIA OBOWIĄZUJĄCYCH W ROKU SZKOLNYM 2017/2018

do pobrania

Kółko informatyczne z elementami programowania PDF Drukuj Email
poniedziałek, 09 października 2017 08:14

Zajęcia koła informatycznego są prowadzone w formie warsztatów i obywają się raz w tygodniu w piątek o godzinie 12:45 przez wszystkie miesiące roku szkolnego. Dopuszcza się płynność w doborze tematów i liczby godzin przeznaczonych na ich realizację. W czasie zajęć uczniowie korzystają ze stanowisk komputerowych z dostępem do Internetu. Rolą koła informatycznego jest zapewnienie uczniom dostępu do korzystania z technologii informacyjnej, zapewnienie  możliwości rozwoju zainteresowań, wypełnienie czasu wolnego. Program koła informatycznego jest realizowany jako uzupełnienie i poszerzenie wiadomości z lekcji. Program koła informatycznego ma na celu: rozwijanie zainteresowań informatycznych uczniów, wyrabianie umiejętności posługiwania się sprzętem komputerowym w rozwiązywaniu różnych zadań praktycznych, tworzenie warunków do realizacji twórczości uczniowskiej w różnych  dziedzinach.

Wybrane tematy:
Wykonywanie prac w edytorze tekstu (kodeks ucznia korzystającego z pracowni komputerowej).
Założenie konta e`mail-owego i korzystanie z jego usług.
Przechowywanie danych w „chmurze”.
Kreator stron internetowych.
Nauka programowania.
Gry edukacyjne.

Prowadząca:Anna Majka

Zmieniony: niedziela, 05 listopada 2017 19:33

Zajęcia rozwijające muzycznie PDF Drukuj Email
poniedziałek, 09 października 2017 00:00

Dodatkowe zajęcia muzyczne będą odbywały się we wtorki od godz.7 do 7:45, przeznaczone dla uczniów chętnych głównie z klasy czwartej i piątej. Na zajęciach główną formą będzie nauka gry na dzwonkach chromatycznych oraz inne formy muzycznej aktywności: śpiewanie piosenek, zabawy muzyczne. Mają one na celu rozwijanie umiejętności muzycznych, wrażliwości, poczucia rytmu.

"Nowe tajemnice" PDF Drukuj Email
czwartek, 05 października 2017 21:08

Program „Nowe tajemnice” opracowany przez mgr Halinę Piech-Ciężadło przeznaczony jest dla uczniów  chcących rozwijać swoje zainteresowania poznawcze na   I  Etapie  Kształcenia Ogólnego w ZSP Nr2- Szkole Podstawowej w Sarnowie. Podczas zajęć uczniowie  wzbogacają  swoją wiedzę oraz  rozwijać swoje zdolności poznawcze.

Realizowanie programu ma na celu nauczania skoncentrowanego na dziecku, na jego indywidualnym tempie rozwoju i możliwościach uczenia się. Rozwijanie ciekawości w poznawaniu otaczającego świata.

Metody, formy i organizacja pracy –dobór metod i form zależy przede wszystkim od zadań jakie stawia sobie nauczyciel i od funkcji, jakie one mają pełnić. Zajęcia odbywają się   dwa razy w tygodniu w poniedziałki i środy na piątej godzinie lekcyjnej.

Zmieniony: czwartek, 05 października 2017 21:20

Kółko przyrodnicze dla uczniów klasy II PDF Drukuj Email
środa, 27 września 2017 19:37

Żyjemy w świecie gwałtownych zmian, szybkiego rozwoju cywilizacji, więc takie pojęcia jak ochrona środowiska, kultura ekologiczna, postawa proekologiczna, przyroda nabierają coraz większego znaczenia. Ważną rolę w dziele ratowania środowiska powinna spełniać edukacja, a pewne nawyki przyrodnicze,  ekologiczne należy  kształtować już od wczesnego dzieciństwa.

Kółko przyrodnicze  dla uczniów klasy II stworzone zostało dla chcących poszerzać swoje zainteresowania w zakresie przyrody. Zwraca uwagę dzieci na otaczający świat, jego piękno i ochronę  zasobów, kształtuje postawę młodego przyrodnika.

Zajęcia kółka  przyrodniczego  dla uczniów klasy II  będą odbywały się w każdy wtorek (godz. 12.45 -13.30)  w oparciu o program własny „Klub młodego przyrodnika”,  opracowany przez nauczycielkę Jolantę Zygmunt.

Zajęcia rozwijające zainteresowania uczniów matematyką PDF Drukuj Email
środa, 27 września 2017 19:33

Zajęcia rozwijające zainteresowania  uczniów klasy II matematyką ,będą prowadzone w roku szkolnym 2017/2018 w oparciu o program własny „ Mistrz matematyki”. Program opracowany przez nauczycielkę Jolantę Zygmunt przeznaczony jest dla dzieci, które przejawiają uzdolnienia w obrębie obszaru edukacji matematycznej.  Celem prowadzonych zajęć będzie poszerzenie oraz pogłębienie wiadomości i umiejętności matematycznych, kształtowanie postaw twórczych oraz przygotowanie uczniów do konkursów matematycznych. Realizacja treści programu  będzie odbywać się w roku szkolnym 2017/2018 na zajęciach dodatkowych, w wymiarze jednej godziny  raz w tygodniu ( poniedziałek od godz. 11.50 -12.35).

<< Początek < Poprzednia 1 2 3 Następna > Ostatnie >>