SZKOLNY ZESTAW PROGRAMÓW NAUCZANIA OBOWIĄZUJĄCYCH W ROKU SZKOLNYM 2016/2017

do pobrania

Zajęcia rozwijające z języka polskiego PDF Drukuj Email
sobota, 01 października 2016 00:00

Zajęcia rozwijające z  języka polskiego przeznaczone są dla uczniów, którzy chcą rozwijać swoje zainteresowania humanistyczne. Podczas zajęć uczniowie przygotowują się do konkursów z wiedzy oraz konkursów literackich. Mają możliwość prezentowania własnej twórczości. Spotkania służą również przygotowaniu uczniów do przedstawień, które są prezentowane na przeglądach teatralnych w gminie oraz województwie śląskim.

Zmieniony: poniedziałek, 10 października 2016 18:09

"Z komputerem za pan brat" PDF Drukuj Email

Z KOMPUTEREM ZA PAN BRAT

zajęcia komputerowe w klasie II i III
Realizująca program – mgr Marzena Gałka-Frejowska

Głównym zadaniem szkoły jest wszechstronny rozwój osobowości ucznia, który pozwoli mu jak najefektywniej działać we współczesnym świecie. Trudno to sobie wyobrazić bez znajomości technologii informacyjnej.

Klub interdyscyplinarny PDF Drukuj Email
środa, 21 września 2016 00:00

Propozycja zajęć rozwijających, łaczących świat technologii z dziedziną humanistyczną i artystyczną.
Program zajęć jest skierowany do uczniów, którzy chcą rozwijać swoje zainteresowania i doskonalić umiejętności w dziedzinie komunikacji słownej i plastycznej z wykorzystaniem TI.

Założone cele:
Uświadomienie posiadanych predyspozycji i możliwości twórczych.
Rozwijanie zainteresowań.
Korzystanie z róznych źródeł wiedzy, umiejętność analizy i oceny informacji.
Zdobywanie umiejętności pracy w nowym zespole
Odbieranie i tworzenie komunikatów w różnych formach
Poznawanie nowych dziedzin sztuki oraz noweczesnych narzędzi wspólczesnego artysty
odkrywanie wzajemnych powiazań i oddziaływań sztuki i cywilizacji

Uczestnicy zajęć  będą mieli możliwość publikacji w "Głosie Szkolnym"- dodatku do gazety samorządowej a także na stronie internetowej szkoły oraz przygotowywać prace konkursowe.
Na zajęcia zaprasza Marzena Frejowska

Zmieniony: poniedziałek, 10 października 2016 18:32

Zajęcia rozwijające muzycznie PDF Drukuj Email
środa, 21 września 2016 00:00

Zajęcia rozwijające muzycznie dla uczniów klasy VI odbywają się w środy przed lekcjami od  7 15  do 7 45.
Głównym celem zajęć jest:
- rozwijanie zainteresowań muzyczno-tanecznych, budzenie pozytywnych motywacji do muzyki i tańca
- rozwijanie uzdolnień muzycznych dzieci, słuchu, poczucia rytmu, pamięci i wyobraźni muzycznej
- rozwój muzykalności dzieci
- przygotowywanie programów artystycznych na różne uroczystości i imprezy
- występowanie na terenie szkoły
Na zajęciach dzieci uczą się:
- tańczyć poprzez zabawy taneczne
- tworzyć poprzez improwizacje ruchowe, taneczno-rytmiczne,
- dbać o sprawność fizyczną i estetykę ruchów poprzez gry i zabawy ruchowe oraz ćwiczenia rytmiczne
- ćwiczeń kształcących poczucie rytmu
- reagowania ruchem na zmiany tempa, artykulacji, dynamiki

Zmieniony: poniedziałek, 10 października 2016 18:28

„Ja też potrafię” PDF Drukuj Email
środa, 21 września 2016 00:00

Program „Ja też potrafię ” opracowany przez mgr Halinę Piech-Ciężadło przeznaczony jest dla uczniów kl IIB o specjalnych potrzebach edukacyjnych pierwszego etapu kształcenia ogólnego –ZSP Nr 2-w Szkole Podstawowej w Sarnowie.
Założeniem programu jest podniesienie efektów nauczania poprzez uzupełnianie i  wyrównywanie braków w wiadomościach, ćwiczenie zaburzonych funkcji, usystematyzowanie wiadomości uczniów  zgodnie z nową podstawą programową kształcenia ogólnego oraz standardami  osiągnięć i wymagań.
Realizacja programu umożliwi  uczniom dalszą naukę na wyższych etapach kształcenia. Ponadto  korygowanie i kompensowanie zaburzonych funkcji u  uczniów   w znacznym stopniu wpłynie na podniesienie jakości pracy szkoły. Program ma układ spiralny .Umożliwia  powracanie do treści poruszanych w poprzednich klasach i prezentowanie ich w rozszerzonych kontekstach oraz zmienianie ich w struktury  w miarę poszerzania wiadomości i umiejętności. Zajęcia odbywają się we wtorki co dwa tygodnie i trwają 45 min.

Zmieniony: poniedziałek, 10 października 2016 18:24

<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 Następna > Ostatnie >>