Programy
Home

Powered by JoomlaGadgets

Programy

SZKOLNY ZESTAW PROGRAMÓW NAUCZANIA OBOWIĄZUJĄCYCH W ROKU SZKOLNYM 2017/2018

do pobraniaZajęcia dodatkowe w klasie IIA PDF Drukuj Email

Nauczanie zintegrowane jest bardzo ważnym okresem edukacyjnym w rozwoju każdego dziecka. Wiadomości i umiejętności, jakie nabędzie w tym okresie, są warunkiem dalszej edukacji każdego małego człowieka. Na tym etapie kształcenia istotne są umiejętności mówienia, czytania, pisania i liczenia. Droga do ich zdobycia jest jednak długa i skomplikowana. Wymaga wielu zabiegów natury dydaktyczno-metodycznej ze strony nauczyciela, aktywnej pracy samego ucznia, jak i współpracy rodziców. Zdarza się często tak, że uczniowie mają problemy z opanowaniem niektórych wiadomości i umiejętności. Następstwem tego są niepowodzenia szkolne, stres, poczucie mniejszej wartości itp. Mając na uwadze dobro dziecka opracowałam i wdrożyłam program zajęć wyrównawczych dla uczniów klasy II mających problemy z przyswajaniem podstawowych wiadomości i umiejętności. Treści kształcenia odnoszą się do edukacji polonistycznej i matematycznej i mają charakter wspierający (celem wprowadzenia ich jest uzupełnianie poszczególnych partii materiału dodatkowymi ćwiczeniami), propedeutyczny (przygotowanie do klas następnych), stymulujący (pobudzanie rozwoju umysłowego dziecka oraz wzbudzanie pozytywnej wiary w swoje możliwości). Zajęcia te są prowadzone na przemian z zajęciami rozwijającymi, które mają na celu poszerzenie wiedzy i rozwinięcie umiejętności uczniów zdolnych.

 
Kółko religijne PDF Drukuj Email

W ramach zajęć kółka religijnego w roku szkolnym 2017/2018, uczniowie będą mogli rozwijać swoje zdolności i zainteresowania poprzez przygotowywanie się do konkursów oraz angażowanie się w przygotowanie akademii, uroczystościi dekoracji o tematyce religijnej.

Celem zajęć jest pogłębienie wiary i poszerzenie wiedzy.

Zajęcia odbywają się w każdą środę na siódmej godzinie lekcyjnej.

 
Szkolne Kółko Sportowe PDF Drukuj Email
poniedziałek, 19 września 2016 00:00

Wtorek – dziewczynki klas V i IV - Czwartek – chłopcy klas V i IV
W zajęciach może wziąć udział każdy uczeń naszej szkoły z klas V i VI.
Zajęcia mają na celu pracę z uczniami reprezentującymi naszą szkołę w zawodach sportowych . Na zajęciach ćwiczymy głównie gry zespołowe : piłkę ręczną , koszykówkę , siatkówkę. Są to jedyne zajęcia sportowe na których spotykają się uczniowie klas starszych i mają możliwość współpracować ze sobą oraz rywalizować.  Zajęcia noszą nazwę „Szkolna reprezentacja sportowców ”

Zmieniony: poniedziałek, 10 października 2016 18:13
 
Kółko przyrodnicze – zajęcia rozwijające. PDF Drukuj Email
poniedziałek, 19 września 2016 00:00

Kółko przyrodnicze stworzone zostało dla uczniów chcących poszerzać swoje zainteresowania w zakresie przyrody. Zwraca uwagę dzieci na otaczający świat, zainteresowanie jego pięknem i ochroną jego zasobów. Pobudza również aktywność i twórcze myślenie. Uczy współdziałania w zespole, kształtuje właściwe postawy i charakter młodego człowieka. Pomaga zagospodarować czas wolny tak, aby nie było w nim miejsca na nudę.

Zmieniony: poniedziałek, 10 października 2016 18:11
 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 Następna > Ostatnie >>

Strona 3 z 3