DZIEŃ NIEPODLEGŁOŚCI PDF Drukuj Email
środa, 15 listopada 2017 21:20

Narodowe Święto Niepodległości jest bardzo ważne dla wszystkich Polaków, ponieważ upamiętnia odzyskanie przez Polskę niepodległości. Z okazji rocznicy Narodowego Święta uczniowie z klas: IV-VI zaprezentowali montaż słowno-muzyczny. Przygotowane wiersze, pieśni patriotyczne, scenografia oraz taniec z flagą w wykonaniu dziewczyn z klasy czwartej, dostarczyły wszystkim zgromadzonym wielu wzruszeń i zapewne był to czas do przemyśleń, wspomnień. Na koniec pani dyrektor w pięknych słowach podsumowała, jak ważna jest dla każdego Polaka ojczyzna, wolność oraz tradycje, które należy pielęgnować.

Zmieniony: środa, 15 listopada 2017 21:34

WIZYTA SENATORA RP W SARNOWIE PDF Drukuj Email
środa, 15 listopada 2017 21:13

7 listopada ZSP nr 2 w Sarnowie odwiedził senator RP Arkadiusz Grabowski, który osobiście podziękował uczestnikom konkursu pt." List do taty". Oprócz Janka Sadłonia- laureata okręgowego etapu konkursu nagrodzeni zostali Igor Pałasz oraz Oskar Krysztopowicz  z klasy Vb.

Zmieniony: środa, 15 listopada 2017 21:20

ZIELONA SZKOŁA PDF Drukuj Email
środa, 15 listopada 2017 20:58

W dniach od 08.09.2017r.  do 21.10.2017r. uczniowie klasy III A i III B przebywali na zielonej szkole w nadmorskiej miejscowości Jastrzębia Góra. Uczestniczyło w niej 33 uczniów oraz 3 opiekunów- P. Elżbieta Grochowina, P. Halina Piech-Ciężadło oraz P. Wioletta Wróbel. Przez dwa tygodnie pobytu nad Morzem Bałtyckim uczniowie mieszkali w ośrodku wczasowym „Zew Morza", który był usytuowany w odległości 200 m od morza i zaledwie 100 m od Promenady Światowida, w centrum Jastrzębiej Góry. Dzieci zakwaterowane były w pokojach 3 osobowych i 4,5 osobowych typu studio z łazienkami i telewizorami. Codziennie spożywały 3 posiłki i podwieczorek w formie szwedzkiego stołu. Posiłki były urozmaicone i wzbogacone o wysokowitaminowe produkty, owoce, nowalijki, ryby, soki, produkty mleczne i słodycze.
Program zajęć „zielonej szkoły” obejmował zajęcia dydaktyczno-wychowawcze oraz profilaktykę zdrowotną i ekologiczną.
Podczas pobytu w Jastrzębiej Górze uczniowie uczestniczyli w licznych wycieczkach autokarowych: Trójmiasto – Gdańsk, Gdynia, Malbork, Kniewo, Władysławowo, i Hel.
Ponadto uczniowie uczestniczyli w rożnego rodzaju imprezach organizowanych przez ośrodek:

• zajęciach animacyjnych „Czarodziejski świat pana Kleksa”, „Sprawność Wilka morskiego”
  • olimpiadzie sportowej,
  • ognisko z pieczeniem kiełbasek,
  • dyskotekach.

Dzieci korzystały 4 razy z nauki pływania na krytym basenie pod opieką ratownika WOPR. Wszyscy uczestnicy objęci byli opieką rezydenta i medyczną, przez panią pielęgniarkę, która obecna była cały czas na terenie ośrodka. Uczniowie codziennie przebywali na świeżym powietrzu, spacerowali brzegiem morza, podziwiali piękno wybrzeża klifowego oraz wdychali zapach drzew sosnowych w Nadmorskim Parku Narodowym. Walory klimatyczne oraz piękna, słoneczna pogoda pozwoliła dzieciom na aktywny wypoczynek połączony z nauką i zabawą. Wyjazd ten sprawił uczniom wiele radości, nauczył samodzielności, dbałości o porządek, higienę osobistą oraz poprawił kondycję zdrowotną.

Halina Piech-Ciężadło

Zmieniony: środa, 15 listopada 2017 21:10

XVII DZIEŃ PAPIESKI PDF Drukuj Email
niedziela, 12 listopada 2017 21:53

Dnia16 października 2017 r., w naszej szkole miała miejsce akademia, przypominająca naszego wielkiego Rodaka, św. Jana Pawła II. W tym roku przeżywaliśmy XVII Dzień Papieski, którego myślą przewodnią były słowa: „Idźmy naprzód z nadzieją” – zaczerpnięte z listu apostolskiego św. Jana Pawła II „Novo millennio ineunte” wydanego na zakończenie Roku Jubileuszowego 2000.

Postać naszego Rodaka św. Jana Pawła II jest wzorem i inspiracją dla wielu pokoleń młodych na całym świecie. Mamy nadzieję, że również dla uczniów naszej szkoły Jan Paweł II będzie autorytetem w codziennym życiu.

Zmieniony: niedziela, 12 listopada 2017 21:59

ŚNIADANIE DAJE MOC PDF Drukuj Email
sobota, 11 listopada 2017 19:15

Codzienne śniadanie pomaga uczniom dobrze zacząć dzień i daje równy start w szkolne obowiązki. Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy. To najlepszy start w nowy dzień.
W dniu 9 listopada uczniowie klas I-III zorganizowali wspólne śniadania w swoich klasach. Przynieśli ze sobą zdrowe produkty, które wykorzystali do przygotowania kanapek, sałatek i innych smacznych potraw. Na stołach nie zabrakło pożywnych wędlin i serów, ale też pełnych witamin warzyw i owoców. Oprócz smacznego posiłku uczniowie mieli szansę docenić jak przyjemne może być zasiadanie przy wspólnym stole wraz z kolegami i koleżankami. Uczniowie nie zapomnieli także o zasadach higieny- przed przystąpieniem do przygotowania śniadania umyli ręce, a po zjedzeniu dokładnie posprzątali. To był bardzo przyjemny poranek.

Elżbieta Grochowina

Zmieniony: sobota, 11 listopada 2017 19:35