26 FINAŁ WOŚP PDF Drukuj Email
poniedziałek, 01 stycznia 2018 18:41

RUSZAMY 14 STYCZNIA 2018r.

Zmieniony: środa, 10 stycznia 2018 13:46

Gminny Konkurs - Wielcy Polacy PDF Drukuj Email
środa, 27 grudnia 2017 07:12

Rok 2017 został ustanowiony przez Sejm i Senat Rokiem Tadeusza Kościuszki. W związku z tym XIV edycja Gminnego Konkursy „Wielcy Polacy”, który odbył się w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 2 w Sarnowie , została poświęcona Tadeuszowi  Kościuszce, który zajmuje szczególne miejsce w panteonie narodowych bohaterów. Jest symbolem wolności i wzorem patrioty. Na spotkanie do Sarnowa przybyli:Sekretarz gminy Psary-pani Mirella Barańska-Sorn, nauczyciele –historycy oraz uczniowie, uczestnicy konkursu, których serdecznie przywitała Dyrektor Szkoły, mgr Małgorzata Barańska. Spotkanie rozpoczęli uczniowie klasy Vb , którzy przygotowali inscenizację historyczną na temat bohatera konkursu. Następnie drużyny przystąpiły do rywalizacji, która pozwoliła wyłonić zwycięzców. I miejsce zdobyła Szkoła Podstawowa z Dąbia, II miejsce Szkoła Podstawowa w Sarnowie i Gródkowie, III miejsce Szkoła Podstawowa w Strzyżowicach. Uczniowie podczas konkursu musieli wykazać się nie tylko wiedzą na temat życia i działalności Tadeusza Kościuszki, ale umiejętnościami z zakresu chronologii czy kartografii. Wszystkim serdecznie gratulujemy. Wręczenia nagród i dyplomów w imieniu wójta gminy Psary dokonała pani Mirella Barańska-Sorn.

Zmieniony: środa, 27 grudnia 2017 07:58

Mały pasażer PDF Drukuj Email
środa, 27 grudnia 2017 07:09

W klasach I-III naszej szkoły prowadzone są zajęcia w oparciu o grę "Mały Pasażer", przygotowaną przez KZK GOP w związku z prowadzonym projektem unijnym pt. "System Dynamicznej Informacji Pasażerskiej II". Celem gry jest uwrażliwienie uczniów na potrzebę ochrony środowiska poprzez korzystanie z transportu zbiorowego, ukazanie pozytywnych skutków takiego działania oraz wpływu transportu publicznego na otoczenie. Zadania zawarte w grze rozwijają myślenie twórcze i umożliwiają uczniom kreatywne działania. Ponadto celem gry jest rozwijanie kompetencji matematycznych, takich jak obliczenia zegarowe czy odczytywanie danych z tabeli oraz prosta orientacja na mapie. Podczas rozgrywki uczniowie dyskutują na temat prawidłowego zachowania w śodkach transportu publicznego oraz zasad zachowania bezpieczeństwa w czasie podróżowania. Gra wymaga od uczniów pracy zespołowej, co sprawia im dużą radość.

Zmieniony: środa, 27 grudnia 2017 07:11

życzenia PDF Drukuj Email
sobota, 23 grudnia 2017 17:12

Zmieniony: środa, 27 grudnia 2017 07:12

Szlachetna Paczka po raz trzeci PDF Drukuj Email
poniedziałek, 11 grudnia 2017 17:23

„Miarą twojego człowieczeństwa jest wielkość twojej troski o drugiego człowieka”

Uczniowie klasy Vb wraz z wychowawcą, panią Małgorzatą Borowiecką oraz rodzicami włączyli się do ogólnopolskiej akcji „Szlachetna paczka”.Głównym celem akcji jest  przekazywanie bezpośredniej pomocy – by była ona skuteczna, konkretna i sensowna. Uczniowie  przez okres grudnia zbierali potrzebne artykuły, które zostały przekazane potrzebującej rodzinie. Udało się przygotować 23 paczki z potrzebnymi artykułami żywnościowymi, chemicznymi i szkolnymi. Nie zabrakło także drobnych upominków, które zawsze są miłym akcentem świątecznym. Bardzo cieszymy się, że rodzina, którą wybraliśmy otrzyma pomoc i wsparcie.
Dla uczniów „Szlachetna paczka” to wspaniała lekcja wolontariatu. Klasa V b od początku roku szkolnego 2017/2018 przygotowywała się do realizacji wymienionej wyżej akcji. Rozpoczęliśmy od poznania pojęcia wolontariatu oraz tego, jaki jest cel  działalnościwolontariackiej. Uczniowie stworzyli plakat, który stał się odbiciem doskonałego wolontariusza, który według nich powinien mieć: dłonie gotowe do pracy, wielkie serce, nogi gotowe spieszyć z pomocą, bystry wzrok, pomysłowość.

Następnie podczas godziny wychowawczej, gdzie realizowaliśmy temat „Warto pomagać? Warto pomagać?: -ustaliliśmy czym  i z kim można się dzielić, czego nam potrzeba, by nasza pomoc była wartościowa i skuteczna, a czego musimy się wyzbyć.
Włączenie wolontariatu w codzienną edukację to doskonały sposób na tworzenie społeczeństwa obywatelskiego, zaangażowanego w działalność na rzecz drugiego człowieka, małej ojczyzny czy kraju.

Zmieniony: sobota, 23 grudnia 2017 17:30

<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>