Życzymy bezpiecznych wakacji PDF Drukuj Email
środa, 28 czerwca 2017 11:44

Nadszedł upragniony czas wypoczynku. Przed nami 2 miesiące słodkiego lenistwa. W czasie wakacji czeka na nas wiele przygód i niespodzianek. Korzystajmy z wakacyjnych dni mądrze i bezpiecznie. Wszystkim życzymy słonecznych i bezpiecznych wakacji oraz powrotu do szkoły z głową pełną nowych pomysłów i zapału do pracy.

Oto kilka rad na wakacyjny czas:

W czasie wędrówki po lesie
wszystkie grzyby sprawdzaj w atlasie.
Zakładaj gumowce albo trapery
bo sandałki nie nadają się na leśne spacery.
W lesie, kiedy spotkasz zwierzę,
nie zbliżaj się do niego - z daleka oglądaj!

Musisz uważać jeszcze na różne owady i kleszcze!!

Przede wszystkim nie rozpalaj ognisk w lesie!!!!!

Nie drażnij zwierząt na podwórku czy łące,
bo ci się jakieś nieszczęście przydarzyć może
i cię zwierzątko ugryzie lub ubodzie!

Nie drażnij pszczół ani innych owadów,
nie będzie ci trzeba robić okładów.

Maszyny rolnicze nie są do zabawy,
więc się nimi nie baw! I już nie ma sprawy.

Mów rodzicom, gdzie będziesz się bawić.

Nie mów nigdy, że nikogo nie ma w domu.

Nigdy nie otwieraj drzwi nieznajomemu.

Nie przyjmuj od obcych prezentów.
I pod żadnym pozorem nie chodź z nimi tam, gdzie cię zapraszają!

„Myśliwy przyjacielem przyrody” PDF Drukuj Email
środa, 21 czerwca 2017 12:08

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w bardzo ciekawych spotkaniach z wykwalifikowanym edukatorem wiedzy przyrodniczo- łowieckiej, panem myśliwym Aleksandrem Jewakiem. Był to cykl prelekcji podczas których dzieci z wielkim zaangażowaniem poznawały gatunki zwierząt łownych i chronionych, a także gwarę, zwyczaje oraz sygnalistykę myśliwską. Sprawdzianem nabytej wiedzy był przeprowadzony w szkole test, który wyłonił 6 finalistów. 7 czerwca bieżącego roku odbył się wojewódzki finał konkursu pt. „Myśliwy przyjacielem przyrody”. Tego dnia o poranku uczniowie poszczególnych szkół spotkali się na terenie strzelnicy myśliwskiej ZO PZŁ Katowice. Tam w bardzo przyjemnych okolicznościach przyrody dzieci pisały test wiedzy, a w oczekiwaniu na wyniki spotkały się z sygnalistami. Serdecznie gratulujemy Annie Jewak oraz Emilii Korzeb, które w kategorii klas piątych zdobyły kolejno pierwsze i drugie miejsce.

Zmieniony: środa, 21 czerwca 2017 12:36

Wycieczka do Krasiejowa PDF Drukuj Email
środa, 21 czerwca 2017 12:06

Uczniowie klasy IVa w Dzień Dziecka udali się na wycieczkę do Parku Nauki i Rozrywki w Krasiejowie. Jest to największy w Polsce park dinozaurów znajdujący się niedaleko Opola.
Po przybyciu na miejsce dzieci  udały się do Parku Nauki i Ewolucji Człowieka. Tam w niezwykłym interaktywnym pawilonie zostali wyposażeni w specjalny hełmofon. Spełniał on rolę wirtualnego przewodnika oraz umożliwiał oglądanie niesamowitych wystaw multimedialnych. Następnie za sprawą Tunelu Czasu dzieci przeniosły się do momentu, kiedy nie istniała Ziemia. Podczas multimedialnego seansu były świadkami jej powstania, kształtowania się Układu Słonecznego oraz pierwszych form życia. Po opuszczeniu tunelu na uczestników czekała Pani przewodnik, która oprowadziła grupę po ścieżce edukacyjnej. Tam usytuowane są naturalnych rozmiarów modele dinozaurów i plansze z opisami. W trakcie wędrówki uczniowie odwiedzili pawilon muzealny, w którym przez przeszkloną podłogę widać było skamieniałości prehistorycznych płazów i gadów. Następnie przyszedł czas na zwiedzenie oceanarium. Każdy uczestnik wycieczki dostał okulary 3D, aby dokładnie przyjrzeć się dawnym, wodnym stworzeniom. Można było stanąć oko w oko z drapieżnym rekinem oraz udać się w krótką podróż batyskafem.
Na wycieczce była również chwila czasu na zabawę na karuzelach w parku rozrywki oraz na ekscytujący seans w kinie 5D. Uczniowie wrócili do domu pełni wrażeń i miłych wspomnień.

Zmieniony: środa, 21 czerwca 2017 12:34

Pomagamy Kasi PDF Drukuj Email
wtorek, 06 czerwca 2017 12:04

„Człowiek jest wielki nie przez to, co ma, nie przez to kim jest, lecz przez to, czym dzieli się z innymi”.

To czym dzielimy się z innymi definiuje, określa kim jesteśmy. Nie musimy podejmować heroicznych czynów aby okazać pomoc innym. Od kilku miesięcy uczniowie naszej szkoły wspierają dwuletnią Kasię Kośmider mieszkankę naszego powiatu. Przez 5 miesięcy zbieraliśmy dla Kasi plastikowe nakrętki a w ostatnich dniach maja zbieraliśmy maskotki, które przekazaliśmy na wyprzedaż, z której dochód przeznaczony jest na dalsze leczenie Kasi. Szczególne podziękowania za zaangażowanie należą się Natalce Adamczyk, Karolowi Potępie oraz Oskarowi Krysztopowiczowi uczniom klasy IVb.

Zmieniony: poniedziałek, 12 czerwca 2017 14:44

Gminny Dzień Dziecka PDF Drukuj Email
wtorek, 06 czerwca 2017 11:54

4 czerwca podczas gminnego festynu z okazji Dnia Dziecka nasi uczniowie mieli okazję zaprezentować swoje talenty wokalne i taneczne.
Naszą szkołę reprezentowali: grupa taneczna z klasy I oraz Zuzia Hołubowska, Amelia Bochenek, Sara Pietruszka i Kamila Paluszkiewicz.

Zmieniony: wtorek, 06 czerwca 2017 12:02

<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>