Home

Powered by JoomlaGadgets

Aktualności
Ziemia księga przeszłości-spotkanie z archeologiem PDF Drukuj Email
niedziela, 21 stycznia 2018 20:17

Jest wiele nauk wspierających historię. Jedną z ciekawszych jest archeologia. Uczniowie klasy IV oraz V b mieli okazję poznać tajniki pracy archeologa. Do naszej szkoły przybyła pani Aleksandra Rogaczewska z Muzeum Zagłębia w Będzinie, która przybliżyła dzieciom swój zawód. Podczas zajęć dzieci mogły się przekonać, że warto szanować zabytki, by przy pomocy odkrytych w ziemi przedmiotów zgłębiać wiedzę i przekazywać ją kolejnym pokoleniom. Podczas zajęć dzieci zobaczyły najstarsze zdjęcie z Będzina, zabytki ceramiki pucharów lejkowatych czy amfor kulistych oraz wiele innych, nietypowych znalezisk.  Pani Aleksandra Rogaczewska przybliżyła dzieciom zabytki archeologiczne znalezione na terenie ziemi będzińskiej. Zajęcia zostały zorganizowane w ramach innowacji pedagogicznej pt. „Szlakiem mojej małej ojczyzny”, realizowanej przez panią Krystynę Kiciak oraz Małgorzatę Borowiecką.

Zmieniony: niedziela, 21 stycznia 2018 20:27
 
Podsumowanie 26 finału WOŚP w naszym sztabie PDF Drukuj Email
niedziela, 21 stycznia 2018 19:25

W niedzielę 14 stycznia 2018r. po raz kolejny graliśmy z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy w 26 Finale. W tym roku w Sztabie przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym Nr 2 w Sarnowie kwestowało 32 wolontariuszy, którzy zbierali pieniądze dla wyrównania szans w leczeniu noworotków. Uczniowie klas II-VI z zapałem i poświęceniem zbierali datki na ulicach, przed sklepami, kościołami, w miejscu swojego zamieszkania. Wolontariuszy wspierali rodzice oraz przyjaciele.  Dzięki ogromnej ofiarności zebraliśmy 18644,26zł. Gorąco dziękujemy naszym wolontariuszom i ich rodzicom oraz wszystkim, którzy wspierali kwestujących uczniów.

W tym dniu, jak co roku nie tylko wolontariusze przyłączyli się do Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, ale również przedszkolacy i uczniowie uświetnili ten dzień swoimi występami tanecznymi na corocznym koncercie finałowym przy Urzędzie Gminy w Psarach. Jesteśmy dumni, że nasza młodzież wraz z rodzicami tak chętnie przyłączyła się do 26 Finału WOŚP wpierając najbardziej potrzebujących.

Wszystkim gratulujemy i dziękujemy.
Zmieniony: niedziela, 21 stycznia 2018 20:03
 
26 FINAŁ WOŚP PDF Drukuj Email
poniedziałek, 01 stycznia 2018 18:41

RUSZAMY 14 STYCZNIA 2018r.


Zmieniony: poniedziałek, 29 stycznia 2018 12:23
 
Gminny Konkurs - Wielcy Polacy PDF Drukuj Email
środa, 27 grudnia 2017 07:12

Rok 2017 został ustanowiony przez Sejm i Senat Rokiem Tadeusza Kościuszki. W związku z tym XIV edycja Gminnego Konkursy „Wielcy Polacy”, który odbył się w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 2 w Sarnowie , została poświęcona Tadeuszowi  Kościuszce, który zajmuje szczególne miejsce w panteonie narodowych bohaterów. Jest symbolem wolności i wzorem patrioty. Na spotkanie do Sarnowa przybyli:Sekretarz gminy Psary-pani Mirella Barańska-Sorn, nauczyciele –historycy oraz uczniowie, uczestnicy konkursu, których serdecznie przywitała Dyrektor Szkoły, mgr Małgorzata Barańska. Spotkanie rozpoczęli uczniowie klasy Vb , którzy przygotowali inscenizację historyczną na temat bohatera konkursu. Następnie drużyny przystąpiły do rywalizacji, która pozwoliła wyłonić zwycięzców. I miejsce zdobyła Szkoła Podstawowa z Dąbia, II miejsce Szkoła Podstawowa w Sarnowie i Gródkowie, III miejsce Szkoła Podstawowa w Strzyżowicach. Uczniowie podczas konkursu musieli wykazać się nie tylko wiedzą na temat życia i działalności Tadeusza Kościuszki, ale umiejętnościami z zakresu chronologii czy kartografii. Wszystkim serdecznie gratulujemy. Wręczenia nagród i dyplomów w imieniu wójta gminy Psary dokonała pani Mirella Barańska-Sorn.

Zmieniony: środa, 27 grudnia 2017 07:58
 
Mały pasażer PDF Drukuj Email
środa, 27 grudnia 2017 07:09

W klasach I-III naszej szkoły prowadzone są zajęcia w oparciu o grę "Mały Pasażer", przygotowaną przez KZK GOP w związku z prowadzonym projektem unijnym pt. "System Dynamicznej Informacji Pasażerskiej II". Celem gry jest uwrażliwienie uczniów na potrzebę ochrony środowiska poprzez korzystanie z transportu zbiorowego, ukazanie pozytywnych skutków takiego działania oraz wpływu transportu publicznego na otoczenie. Zadania zawarte w grze rozwijają myślenie twórcze i umożliwiają uczniom kreatywne działania. Ponadto celem gry jest rozwijanie kompetencji matematycznych, takich jak obliczenia zegarowe czy odczytywanie danych z tabeli oraz prosta orientacja na mapie. Podczas rozgrywki uczniowie dyskutują na temat prawidłowego zachowania w śodkach transportu publicznego oraz zasad zachowania bezpieczeństwa w czasie podróżowania. Gra wymaga od uczniów pracy zespołowej, co sprawia im dużą radość.

Zmieniony: środa, 27 grudnia 2017 07:11
 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 4 z 76