Home

Powered by JoomlaGadgets

Aktualności
SPOTKANIE NAUKOWE PDF Drukuj Email
niedziela, 25 marca 2018 11:01

Jak co roku 21 marca zawitała do nas wiosna. Tego dnia uczniowie naszej szkoły w radosnych nastrojach „wyszli z ławek”, by wziąć udział w Spotkaniu naukowym.

W pierwszej części uczniowie zaprezentowali swoje talenty artystyczne. W  atmosferze zabawy i z dużą dozą humoru mogliśmy zobaczyć  scenkę przedstawiającą problem wyrzucania niezliczonej ilości odpadów. Pochyliliśmy się nad losem naszej planety, która z każdym dniem staje się coraz bardziej zaśmiecona. Był to moment ekologicznej refleksji, który ma nas uchronić przed popełnianiem kolejnych ekologicznych błędów. Wysłuchaliśmy piosenek i podziwialiśmy bardzo ładnie przygotowany układ taneczny w wykonaniu dziewczynek z klas czwartych i piątych.

W drugiej części naszego spotkania młodzi naukowcy z klas piątych i szóstychprezentowali ciekawe,spektakularne doświadczenia. Mogliśmy podziwiać wędrującą wodę, tęczę w kieliszku, kręcące się balony, deszcz, tornado i galaktykę w słoiku. Duże zaciekawienie i zachwyt wywołał wodny wulkan, lampa lawa oraz suchy śnieg. Ku zdziwieniu widowni dowiedzieliśmy się również, że można przebić balon szpilką tak aby nie pękł.

Nasi przyrodnicy udowodnili, że za pomocą prostych przedmiotów i substancji, które każdy z nas ma w domu, można stworzyć widowiskowe pokazy. Powszechnie przecież wiadomo, że eksperymenty budzą ciekawość świata, oswajają z nieznanymi dotąd zjawiskami i procesami oraz dostarczają dużo radości. Nasi uczniowie z zaciekawieniem przypatrywali się prezentowanym doświadczeniom i chłonęli przekazywaną wiedzę. Pokazy podobały się nawet najmłodszym uczestnikom, którzy odwiedzili nas z przedszkola.

Zapraszamy do galerii.

 

Zmieniony: niedziela, 25 marca 2018 11:07
 
WARSZTATY WIELKANOCNE PDF Drukuj Email
niedziela, 18 marca 2018 17:59

Nadchodzące Święta Wielkiej Nocy  to doskonała okazja do zabaw naturalnymi materiałami i wiosennymi kolorami, dlatego też 15.03.2018 r. uczniowie klas I-III uczestniczyli w warsztatach rękodzieła prowadzonych przez instruktorki z pracowni etnodizajnu Etno-Jura mieszczącej się w Żarkach. Korzystając z siana, fasoli, kolorowych kokardek, filcu uczniowie tworzyli kolorowe kurczaki i zające. Wykonane prace z pewnością rozweselą i uprzyjemnią zbliżające się święta.

Zmieniony: niedziela, 18 marca 2018 18:05
 
SPOTKANIE Z MYŚLIWYM, Z ZAMIŁOWANIA PRZYRODNIKIEM PDF Drukuj Email
niedziela, 18 marca 2018 17:55

W dzisiejszym świecie – niemalże wszyscy ludzie, duzi i mali fascynują się tym, co jest modne i co jest na topie, między innymi.:  gry komputerowe, filmy, bajki. Własne obserwacje utwierdzają nas jednak  w tym przekonaniu, że nic tak pozytywnie nie wpływa na człowieka jak kontakt z przyrodą. Gdy rozbudzimy wśród najmłodszych zainteresowania środowiskiem naturalnym, w którym żyją ludzie i zwierzęta, to będą im ono towarzyszyć przez całe życie.

Dlatego też  13 marca, na spotkanie z uczniami klasy drugiej, przybył Pan Aleksander Jewak, myśliwy, z zamiłowania przyrodnik, który wzbogacił wiadomości dziecięce dotyczące życia nietoperzy, węgorzy i sumów  elektrycznych. Po zakończonej prelekcji, połączonej z prezentacją multimedialną uczniowie zadawali Panu Aleksandrowi  wiele pytań i żadne z nich nie pozostało bez ciekawej odpowiedzi. Aktywność uczniów i ich zainteresowanie podczas zajęć oraz niekończące się pytania, skierowane do przyrodnika, były zachętą do kolejnego spotkania, które odbędzie się na początku kwietnia.

ZA SPOTKANIE I PRELEKCJĘ SERDECZNIE DZIĘKUJĄ- WYCHOWAWCA KLASY JOLANTA ZYGMUNT WRAZ Z UCZNIAMI.

Zmieniony: niedziela, 18 marca 2018 18:06
 
DZIEŃ KOBIET PDF Drukuj Email
sobota, 10 marca 2018 21:25

Tego dnia nasi panowie przygotowali dla nas wiele atrakcyjnych niespodzianek. Pierwszą z nich był  występ Piotrka, ucznia klasy czwartej, który zagrał dla nas na gitarze piękny utwór. Kolejną atrakcją był wywiad z profesorem Alfredem , to właśnie on wyjaśnił wszystkim zgromadzonym gościom definicję słowa kobieta i wspólnie ze swoją asystentką Jolką, przedstawili różne typy kobiet. W tych rolach doskonale odnaleźli się uczniowie klasy 6a i 6b, którzy do perfekcji opanowali chodzenie na szpilkach.  Dziękujemy za wszystkie niespodzianki, upominki, życzenia. Wszyscy bawiliśmy się doskonale.

Zmieniony: sobota, 10 marca 2018 21:29
 
Wyjazd klas V do teatru PDF Drukuj Email
niedziela, 04 marca 2018 14:50

2 marca uczniowie klasy V a i Vb wybrali się na przedstawianie pt. "Chłopcy z Placu Broni", przygotowane przez Teatr Współczesny w Krakowie. Podczas przedstawienia widz poznaje perypetie grupy chłopców walczących o tytułowy plac. Zanurza się wraz z nimi w świat dziecięcych zabaw i fantazji, ale także uczestniczy w dręczących ich rozterkach i wyborach. Kluczowym wątkiem, zarówno literackiego pierwowzoru, jak i teatralnej adaptacji, jest postać Erno Nemeczka, chłopca, który w obronie własnych przekonań poświęca to co dlań najcenniejsze-życie. Reżyser w przedstawieniu tworzy świat dziecka, w którym króluje fantazja, beztroska, ale także zdrada, kłamstwo, śmierć. Uzupełniając lekturowy tekst współczesnym komentarzem udziela widzom przejmującej lekcji historii, kładąc przy tym nacisk na pozytywne wartości takie jak prawda czy odwaga. Plac broni staje się krainą, w której króluje dziecięca wyobraźnia, a sama walka chłopców o skrawek przestrzeni przeobraża się nie tylko w walkę o miejsce zabaw, symbolizujące "małą ojczyznę", ale i o wyznawane wartości-takie jak przyjaźń, honor czy lojalność wobez przyjaciół-czy wreszcie o samych siebie.

Zmieniony: niedziela, 04 marca 2018 14:57
 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 4 z 78