Home

Powered by JoomlaGadgets

Aktualności
ŚNIADANIE DAJE MOC PDF Drukuj Email
sobota, 11 listopada 2017 19:15

Codzienne śniadanie pomaga uczniom dobrze zacząć dzień i daje równy start w szkolne obowiązki. Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy. To najlepszy start w nowy dzień.
W dniu 9 listopada uczniowie klas I-III zorganizowali wspólne śniadania w swoich klasach. Przynieśli ze sobą zdrowe produkty, które wykorzystali do przygotowania kanapek, sałatek i innych smacznych potraw. Na stołach nie zabrakło pożywnych wędlin i serów, ale też pełnych witamin warzyw i owoców. Oprócz smacznego posiłku uczniowie mieli szansę docenić jak przyjemne może być zasiadanie przy wspólnym stole wraz z kolegami i koleżankami. Uczniowie nie zapomnieli także o zasadach higieny- przed przystąpieniem do przygotowania śniadania umyli ręce, a po zjedzeniu dokładnie posprzątali. To był bardzo przyjemny poranek.

Elżbieta Grochowina

Zmieniony: sobota, 11 listopada 2017 19:35
 
Wycieczka do Kopalni Srebra w Tarnowskich Górach PDF Drukuj Email
niedziela, 29 października 2017 20:07


25 października klasa VI A wybrała się na wycieczkę do Zabytkowej Kopalni Srebra i Sztolni Czarnego Pstrąga w Tarnowskich Górach. Uczniowie poznali historię górniczego regionu zwiedzając Multimedialne Muzeum Górnictwa. Następnie wraz z przewodnikiem zjechali  40 metrów w głąb ziemi, gdzie pokonali ok. 1500 metrów labiryntu, licznych zakrętów, długich chodników, niektórych o wysokości zaledwie 130 cm! Podziwiali wyrobiska komorowe ukształtowane przez człowieka i przyrodę. Na szczęście nikt nie czuł się tu zagubiony – ciekawość i chęć poznania wzięły górę. Przemierzając krok po kroku korytarze uczniowie mogli poznać ciężką pracę gwarków oraz zobaczyć ich narzędzia.
Dowiedzieli się, iż w kopalni oprócz górników pracowali również cieśle, kowale, szewcy i najwięksi sprzymierzeńcy ludzi – konie (na szczęście dla nich samych tylko na powierzchni). Dodatkowych wrażeń dostarczył uczniom podziemny przepływ łodziami, chodnikiem odwadniającym o długości 270m podczas którego pani przewodniczka opowiedziała ciekawe historie.
Dopełnieniem podziemnej przygody był przepływ w łodziach 600 metrowego odcinka w podziemiach Sztolni „Czarnego Pstrąga”, położonego wśród zieleni w Parku Repeckim. Uczniowie musieli wykazać się nielada odwagą. Najpierw zeszli w podziemia krętymi schodami, w Szybie Sylwester później w spowitych ciemnością korytarzach przepłynęli łodziami do Szybu Ewa. Atmosferę  tajemniczości tworzyło delikatne światło lamp karbidowych. Podziemna przeprawa dostarczyła wszystkim wielu pozytywnych wrażeń i była największą atrakcją. Wycieczka była niezapomnianym przeżyciem, ciekawym doświadczeniem i miło spędzonym czasem.

Zmieniony: wtorek, 07 listopada 2017 11:58
 
Pasowanie na ucznia PDF Drukuj Email
czwartek, 26 października 2017 20:47

Dnia 20 października 2017 roku o godzinie 10.30 w Zespole Szkolno- Przedszkolnym Nr 2 w Sarnowie odbyło się pasowane uczniów, na którym oficjalnie przyjęto w szeregi uczniowskie tegorocznych pierwszoklasistów.
W uroczystości wzięli udział : Sekretarz Gminy Psary pani Mirella Barańska-Sorn, Dyrektor ZSP Nr 2 w Sarnowie pani Małgorzata Barańska, Wicedyrektor ZSP Nr 2 pani Agnieszka Regulska, Proboszcz Parafii z Sarnowa ksiądz Andrzej Ciszewski , sołtys Sarnowa pani Zofia Musiał, sołtys Preczowa pan Wojciech Kamecki, pani z Gminnej Biblioteki Publicznej w Sarnowie Dominika Buschmann, nauczyciele naszej szkoły, rodzice, dziadkowie i uczniowie.
Pierwszoklasiści w pięknych, galowych strojach i granatowych biretach na głowach udowodnili wszystkim zebranym, że są już gotowi, aby stać się pełnoprawnymi uczniami. Na dzień ślubowania pierwszoklasiści czekali od dawna. Do tej chwili przygotowywali się od pierwszego tygodnia nauki w szkole. Podczas akademii uczniowie klasy I zaprezentowali wiedzę i umiejętności, które zdobyli do tej pory. Swój program artystyczny rozpoczęli wspaniałym wykonaniem poloneza, po którym z wielkim zaangażowaniem recytowali wiersze i śpiewali piosenki.
W obecności wszystkich zgromadzonych, dzieci
przy pochylonym sztandarze szkoły ślubowały gotowość do rzetelnej i pilnej nauki oraz wzorowego zachowania.
Najważniejszą część uroczystości poprowadziła pani dyrektor ZSP Nr 2 mgr Małgorzata Barańska, dokonując ,,dużym piórem” aktu pasowania i życząc nowo przyjętym uczniom wielu sukcesów w nauce i uśmiechu na co dzień.
Do grona uczniów zostało przyjętych 23 dzieci.
Na zakończenie uroczystości pierwszoklasiści otrzymali akty pasowania, prezenty od przybyłych gości i rogi obfitości od rodziców. Następnie udali się na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.
Wychowawczyni klasy I Agata Niemczyk składa podziękowania rodzicom, którzy włączyli się w organizację tej uroczystości.

Zmieniony: środa, 01 listopada 2017 17:36
 
Wyjazd do Warszawy PDF Drukuj Email
poniedziałek, 23 października 2017 19:17


Jan Sadłoń, uczeń klasy V b  z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 2 w Sarnowie zdobył I miejsce i został laureatem okręgowego etapu Ogólnopolskiego  Konkursu
pt. „List do taty”. Konkurs został zainicjowany przez Komisję Rodziny, Polityki Senioralnej i Społecznej Senatu RP oraz  Fundację im. Cyryla i Metodego /Inicjatywę Tato.Net. pod honorowym patronatem Rzecznika Praw Dziecka, Marka Michalaka.W konkursie wzięło udział 3256 uczniów z całej Polski.Wyjątkowe spojrzenie na rolę ojca zapewniło Jankowi zakwalifikowanie się do dalszego etapu konkursu, którego finał odbył się w Warszawie. W tegorocznej edycji konkursu do biura senatora Arkadiusza Grabowskiego spłynęło 60 prac z powiatu zawierciańskiego, będzińskiego oraz Dąbrowy Górniczej. Praca Janka w sposób błyskotliwy przedstawiała relacje ojciec/syn. Jan przelał na papier nie tylko sposób patrzenia na ojca i uczucia do rodzica, ale też podkreślił jak ważna jest obecność ojca w życiu dziecka.
Podczas finału konkursu, który odbył się w Warszawie, Janek wraz z tatą, panem Tomaszem Sadłoniem oraz opiekunem, panią Małgorzata Borowiecką  uczestniczyli w uroczystej gali rozdania nagród, gdzie niektóre z listów odczytał aktor, Radosław Pazura.W trakcie spotkania wiele ciepłych słów pod adresem dzieci skierował Rzecznik Praw Dziecka, Marek Michalak, który przypomniał o najważniejszym z praw, jakie przysługuje  dziecku - prawu do miłości i kontaktu z obojgiem z rodziców.  Marszałek sejmu RP, Stanisław Karczewski podkreślił ,że : „List do taty” to jedna z tych inicjatyw, które wychodzą poza parlamentarną codzienność i spór polityczny, łączą senatorów różnych opcji. Dzięki emocjom wyrażonym w listach możemy zobaczyć jak w zwierciadle świat naszych dzieci, zarówno ten pełen trudnych sytuacji, jak i radosnych zdarzeń. Listy pokazują emocje dzieci, które głęboko przeżywają rozstanie rodziców czy ich wyjazdy za pracą. Dlatego naszym obowiązkiem jest pokazywać, jak bardzo dzieciom zależy na szczęściu i stałości rodziny. Listy potwierdzają sens wspierania rodziny.” Zwieńczeniem pobytu laureatów w stolicy było zwiedzanie  parlamentu oraz Centrum Nauki Kopernik.

Zmieniony: wtorek, 07 listopada 2017 11:59
 
Spotkanie z policjantami PDF Drukuj Email
czwartek, 19 października 2017 21:14

W dniu 19 października w naszej szkole gościli niecodzienni goście. Na parkingu przed naszą szkołą pojawił się radiowóz policyjny, co wywołało duże zainteresowanie naszych uczniów. Na korytarzu słychać było pytania Coś się stało? Policja przyjechała. Tego dnia odwiedzili nas policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Wojkowicach wraz ze Smoczycą Klarą, którzy przybyli na zaproszenie Pani Dyrektor, aby przypomnieć o zasadach bezpieczeństwa.  Policjant przypomniał dzieciom o zasadach poruszania się po pasach. Podczas spotkania policjanci pytali uczniów o bezpieczne zachowanie na  drodze do i ze szkoły oraz o nienawiązywaniu kontaktów z nieznajomymi. Spotkanie to uwrażliwiło dzieci i młodzież na bezpieczeństwo  zarówno w szkole, jak i poza nią, za co serdecznie Panom policjantom dziękujemy. Dla upamiętnienia tego wydarzenia, każda klasa zrobiła sobie pamiątkowe zdjęcie z policjantami i Smoczycą Klarą oraz podziwiała radiowóz policyjny, który klaksonem i sygnałem okazywał wyrazy sympatii dla Szkoły Podstawowej w Sarnowie.

 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 5 z 74