Home

Powered by JoomlaGadgets

Aktualności
Spektakl „ Bromba w sieci” w Teatrze Dzieci Zagłębia w Będzinie PDF Drukuj Email
środa, 11 października 2017 19:17

Internet to wspaniały wynalazek, skarbnica wiedzy, narzędzie komunikacji, edukacji, rozrywki,  zabawy, ułatwia naukę i pracę. Musimy mieć jednak świadomość, że to co jednym daje możliwość rozwoju, zdobywania wiedzy, szybkiej wymiany informacji dla innych może być źródłem i narzędziem do popełniania przestępstw. Szczególnie narażeni na negatywne treści zamieszczane na stronach WWW. są uczniowie szkół podstawowych. W ramach profilaktyki internetowej oraz w celu krzewienia kultury żywego słowa, bezpośredniego kontaktu ze sztuką uczniowie klas I – III w dniu 04.10.2017 roku udali się do Teatru Dzieci Zagłębia w Będzinie na spektakl „ Bromba w sieci”. „ Bromba w sieci” to przedstawienie, w którym  bohaterowie uwikłani w poszukiwanie złośliwego wirusa komputerowego przenoszą się do rzeczywistości wirtualnej. Dzięki pomocy przyjaciół, ich odwadze likwidują zagrożenie i wracają do realnego świata. Sztuka zwraca uwagę młodego odbiorcy na to co trzeba zrobić, by nowoczesne technologie, były dla nas bezpieczne i by korzystanie z nich sprawiało radość, a nie stwarzało problemy. To wiedza niezbędna dla każdego  użytkownika komputera.

Zmieniony: środa, 11 października 2017 19:28
 
Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania PDF Drukuj Email
niedziela, 08 października 2017 17:27

Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła.

Wisława Szymborska

Ogólnopolski Dzień Czytania Głośnego w tym roku obchodzony był 29 września.  Został ogłoszony w 2001 roku przez Polską Izbę Książki po to, by szerzyć i wspierać czytelnictwo. Nie od dziś wiadomo, że czytanie pozwala nam zdobywać wiedzę, rozwijać wyobraźnię, wzbogacać słownictwo, a także dostarczarozrywki i przyjemności. Nasza szkoła również włączyła się w obchody tego dnia. Do wszystkich klas przybyli zaproszeni goście: rodzice, dziadkowie, którzy chętnie czytali uczniom przygotowane fragmenty prozy i poezji. Czytaliśmy wszyscy: nauczyciele, wychowawcy, Pani dyrektor, która  odwiedzała klasy prezentując wybrane fragmenty z literatury dla dzieci i młodzieży. W tym dniu uczniowie przynieśli swoje ulubione książki i czytali sobie wzajemnie, co sprawiło im dużą radość. Uczniowie klasy drugiej przebrani w piękne stroje postaci z bajek, udali się z wizytą do pierwszoklasistów i to dla nich czytali. Dzień upłynął w bardzo miłej atmosferze, dostarczył wielu pozytywnych emocji i wywołał dużo uśmiechów na twarzach.

Zmieniony: niedziela, 08 października 2017 17:36
 
Projrkt edukacyjny "Lepsza Szkoła" PDF Drukuj Email
piątek, 06 października 2017 20:04

Od 1 września 2017 roku nasza szkoła przystąpiła do ogólnopolskiego projektu edukacyjnego Lepsza Szkoła. Projekt ma na celu badać kompetencje matematyczne uczniów.  W tym roku szkolnym działaniami zostali objęciu uczniowie klasy IVa, którzy pod opieką pani Katarzyny Nawrot, będą rozwiązywać standaryzowane testy „na wejście”, w połowie i na końcu roku szkolnego. Wyniki testów, uczniowie oraz  ich rodzice, będą mogli porównać  z pozostałymi uczniami klasy oraz z dziesiątkami tysięcy uczniów w całej Polsce.

 
Projekt "Wzorowa łazienka" PDF Drukuj Email
piątek, 06 października 2017 19:52

Rodzicu, uczniu, nauczycielu!

Nasza szkoła przystąpiła do ogólnopolskiego programu "Wzorowa łazienka", którego celem jest edukacji uczniów w zakresie właściwych nawyków higienicznych. Ponadto szkoły z największą aktywnością mają szansę otrzymać wsparcie finansowe na remont szkolnych łazienek. Apelujemy do wszystkich przyjaciół szkoły o  oddania  swojego głosu na naszą placówkę poprzez  stronę internetową.
https://www.wzorowalazienka.pl/galeria/9560
Wspierać można nas również przynosząc do szkoły paragony, na których znajdują się zakupy środków czystości firmy Domestos. Paragony można oddawać pani K.Dyjak lub K.Nawrot.

Z góry dziękujemy za każdy oddany głos! Głosy można oddawać każdego dnia!

 

Zmieniony: piątek, 06 października 2017 20:07
 
Informacja o wynikach naboru na wolne stanowisko urzędnicze w ZSP nr 2 w Sarnowie PDF Drukuj Email
piątek, 06 października 2017 12:00

Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 2 w Sarnowie informuje, że w wyniku otwartego naboru na wolne stanowisko urzędnicze - intendent - pełny etat

wybrana została Pani Marlena Rady

Uzasadnienie wyboru

Nabór przeprowadzono na podstawie analizy dokumentów złożonych przez kandydatów oraz w oparciu o rozmowę kwalifikacyjną.

Przeprowadzone postępowianie rekrutacyjne wykazało, że kandydatka spełniła wymagania niezbędne i dodatkowe określone w ogłoszonym naborze.
Podczas rozmowy kwalifikacyjnej wykazała się znajomością z zakresu zadań realizowanych na tym stanowisku, co zdaniem komisji gwarantuje szybkie wdrożenie się w zakres powierzonych obowiązków.

Dyrektor ZSP nr 2 w Sarnowie

Zmieniony: poniedziałek, 09 października 2017 13:50
 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 6 z 74