Home

Powered by JoomlaGadgets

Aktualności
Akcja sadzenie kwiatów PDF Drukuj Email
środa, 04 października 2017 20:32

Wraz z rozpoczęciem roku szkolnego uczniowie naszej szkoły wraz z wychowawcami zadbali aby nasza szkoła była coraz piękniejsza. Do przygotowanych donic wytrwale, wspólnymi siłami wsadzili przepiękne rośliny, które zdobią teren naszej szkoły.

 
OGŁOSZENIE PDF Drukuj Email

Dnia 2 października 2017r. komisja kwalifikacyjna powołana do przeprowadzenia naboru na wolne stanowisko intendenta w Zespole Szkolno-Przedszkolnym Nr 2 w Sarnowie, po przeprowadzonym postępowaniu kwalifikacyjnym wyłoniła spośród 4 złożonych ofert jednego kandydata, który zakwalifikował się do drugiego etapu.

Kandydat zostanie poinformowany telefonicznie o terminie rozmowy.

 
Święto Pieczonego Ziemniaka w klase II PDF Drukuj Email
środa, 27 września 2017 19:27

Popularny ziemniak został sprowadzony do Europy z  Ameryki Południowej. Wywodzi się z południowego Peru, gdzie jego pierwsze uprawy pojawiły się już 8 tysięcy lat temu! Do Polski ziemniaki trafiły za sprawą króla Jana III Sobieskiego w wieku XIX, który przysłał je królowej Marysieńce. Na większą skalę zaczęto jednak uprawiać je w Polsce dopiero za panowania króla Augusta III Sasa.

Zwyczaj pieczenia ziemniaków, w garnkach, na ognisku, jest znany na naszym terenie od dziesiątków lat, to również tradycja naszej szkoły.

Aby tradycji stało się zadość, uczniowie klasy II  w piątkowe popołudnie, 15.09.2017 r. dzięki ogromnemu zaangażowaniu rodziców (szczególne podziękowania za organizację i przygotowanie dla mam: Marlleny Łabędzkiej, Anny Tomalik, Agnieszki Marciniak)  uczestniczyli w Święcie Pieczonego Ziemniaka. Po zabawie na szkolnym  obiekcie rekreacyjno-sportowym pieczonki smakowały wybornie.

Wychowawca klasy II – Jolanta Zygmunt

Zmieniony: środa, 27 września 2017 19:32
 
Wyprawa do Złotego Stoku PDF Drukuj Email
środa, 27 września 2017 18:03

Wycieczki szkolne to zawsze wielka radość dla uczniów. Nie tylko bawią i uczą, ale też  pozwalają na urozmaicenie nauki oraz oderwanie się od szkolnej ławki.  Na początku  udaliśmy się do Złotego Stoku, gdzie zwiedziliśmy kopalnię złota, w której zobaczyliśmy „Sztolnię Gertrudy”, „Chodnik Śmierci” oraz jedyny w Polsce podziemny wodospad w „Sztolni Czarnej”. Atrakcją naszej podziemnej wędrówki był  zjazd rurą. Mieliśmy ogromne szczęście i mnóstwo radości, gdyż napotkany w kopalni przewodnik  ciągle sprawdzał nasza czujność oraz nasza wiedzę.
Ciekawe okazało się również Muzeum Przestróg, Uwag i Apeli czyli kolekcja tabliczek związanych głównie z przepisami BHP, z uwiecznionymi najróżniejszymi hasłami, instrukcjami i ostrzeżeniami. Często są to hasła wręcz zabawne, typu: "Nie rzucaj młotkiem, będąc na rusztowaniu" lub bardziej ambitne „Co zrobiłeś dzisiaj dla obniżenia kosztów własnych???”. Z kopalni wyjechaliśmy hałaśliwa ciuchcią.
W średniowiecznym parku techniki uczniowie poprzez samodzielne uruchomienie maszyn mogli zobaczyć, jak dawniej funkcjonowało wiele maszyn i narzędzi.  Najbardziej jednak emocjonująca okazała się ścieżka strachów, w której wirujący tunel oraz inne pojawiające się niespodziewane „postacie” i odgłosy sprawiły ,że niektórzy  szybko znaleźli drogę do wyjścia. Aby szczęście nas nie opuściło pogłaskaliśmy specjalnie do tego przeznaczony kamień. Ostatnim punktem naszej wyprawy były średniowieczne mury Paczkowa.

 
Gniezno-Wielki Finał Ogólnopolskiego Konkursu PDF Drukuj Email
niedziela, 17 września 2017 21:09

W dniach 13-16.09.2017r. siedmioosobowa drużyna z Sarnowa wraz opiekunem Małgorzatą Borowiecką przebywała w Gnieźnie na Wielkim Finale Ogólnopolskiego Konkursu pt. „Tu powstała Polska-6 wieków Prymasa 1417-2017.” Zespół wywalczył sobie możliwość wyjazdu poprzez przygotowanie teatru lalek do wiersza Ignacego Krasickiego pt. „Przyjaciele”. Uczniowie korzystali z licznych atrakcji przygotowanych przez organizatora tj. Starostwo Powiatowe w Gnieźnie. Konkurs objęty został honorowym patronatem Wielkopolskiego Kuratora Oświaty. Wszystkie koszty na miejscu pokrywał organizator.

Pierwszy wieczór integracyjny uczniowie spędzili w Centrum Kultury „Scena to dziwna”, gdzie pod okiem doświadczonych wojów mogli wykazać się zręcznością, siłą i sprytem organizując szyk bojowy, rywalizując podczas przeciągania liny czy szatkowania kapusty mieczem.

Kolejny dzień to niezapomniana wycieczka po pierwszej stolicy Polski. Podziwialiśmy eksponaty Muzeum Początków Państwa Polskiego oraz Muzeum Archidiecezji Gnieźnieńskiej. Podczas projekcji filmu w 3D uczniowie poznali historię początków Polski, najważniejsze wydarzenia z tym związane oraz zbiory muzealne z tamtych czasów. Następnie udaliśmy się do Katedry Gnieźnieńskiej, gdzie poznaliśmy życiorys świętego Wojciecha upamiętniony na Drzwiach Gnieźnieńskich.

Podczas warsztatów teatralnych i lalkarskich uczniowie poznali teatr „od kuchni”. Mieli możliwość pełnić funkcję inspicjenta oraz korzystając z garderoby wcielać się w różne postacie. Na prawdziwej scenie improwizowali tworząc własne wersje poznanych bajek. Niezapomnianym punktem naszej wyprawy było spotkanie z Abp Wojciechem Polakiem Prymasem Polski oraz byłymi arcybiskupami: Józefem Kowalczykiem oraz Henrykiem Muszyńskim.

Wśród laureatów konkursu znaleźli się: Natalia Kyrcz, Dominika Kubień, Zuzanna Hołubowska, Wiktoria Mantykiewicz, Kacper Bochenek, Mateusz Radej, Jakub Zbojak.

Link do filmu:  https://www.youtube.com/watch?v=p3oweGiu0jY

 

Zmieniony: środa, 18 października 2017 21:15
 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 7 z 74