Home

Powered by JoomlaGadgets

Aktualności
WYCIECZKA DO MUZEUM ŚLĄSKIEGO PDF Drukuj Email
poniedziałek, 11 grudnia 2017 17:14

„Patron szkoły-to duch opiekuńczy szkoły”-Poznajemy patrona Naszej Szkoły

Poznawanie swojej małej ojczyzny uczniowie klasy IV rozpoczęli od wizyty w Muzeum Śląskim, gdzie uczestniczyli w warsztatach pt. „Na tropie Tomka-od Masajów do Jakutów. Sekrety innych kultur.” Podczas spotkania uczniowie wędrowali przez pięć kontynentów. Rozwiązywali interaktywne zadania, dzięki którym zapoznali się ze światem powieści Alfreda Szklarskiego oraz jego biografią. Następnie uczniowie wraz z opiekunami, panią Krystyna Kiciak, Małgorzatą Borowiecką oraz wychowawcą klasy, panią Magdaleną Knapik obejrzeli bardzo ciekawą i nowoczesną wystawę „Światło historii. Górny Śląsk na przestrzeni dziejów”. Ta krótka wyprawa w przeszłość pozwolił dostrzec uczniom , jak na przestrzeni lat zmieniał się region, w którym się urodzili i w którym się wychowują.

Zmieniony: sobota, 23 grudnia 2017 17:30
 
Z wizytą na grobie patrona Alfreda Szklarskiego PDF Drukuj Email
poniedziałek, 11 grudnia 2017 16:45

Uczniowie klasy IV, wraz z wychowawcą Magdaleną Knapik, nauczycielem historii Krystyną Kiciak oraz nauczycielem języka polskiego, Małgorzatą Borowiecką udali się pod koniec października na cmentarz przy ul. Sienkiewicza w Katowicach, aby złożyć kwiaty i zapalić znicze na grobie Naszego Patrona. Uczniowie minutą ciszy i chwilą zadumy uczcili pamięć pisarza. Ta krótka wizyta na grobie Alfreda Szklarskiego uświadomiła uczestnikom wyjazdu jak krótkie i ulotne jest życie oraz jak ważne jest to, co po sobie zostawiamy. Alfred Szklarski jest tego wymownym dowodem. Jego książki do dziś wciągają nas w wiele interesujących przygód, w ciekawych i odległych zakątkach świata.

Zmieniony: sobota, 23 grudnia 2017 17:31
 
Mikołajki w klasie II PDF Drukuj Email
poniedziałek, 11 grudnia 2017 14:59

6 grudnia to szczególny dzień dla wszystkich, którzy oczekują podarków od Świętego Mikołaja. Nie tylko dzieci lubią być obdarowywane prezentami, młodzież i dorośli również oczekują w tym dniu na  miłą niespodziankę. Według popularnej  miejskiej legendy, obecny wizerunek Mikołaja  został opracowany w 1930 roku na zlecenie koncernu Coca-Cola.
W klasie II, 6 grudnia,  już od rana panował mikołajkowy nastrój. Uczniowie obejrzeli prezentację multimedialną „ Gdzie mieszka i skąd przybywa Mikołaj”, czytali napisane przez siebie listy do Mikołaja, a później radośnie powitali Mikołaja, który wręczył im słodkości.
Uczniowie w podzięce za otrzymane prezenty recytowali okolicznościowe wiersze, zaśpiewali Mikołajowi piosenkę „Ding-dong” oraz popisywali się umiejętnościami tanecznymi i akrobatycznymi. Dzień upłynął w miłej, radosnej atmosferze.Zmieniony: poniedziałek, 11 grudnia 2017 16:31
 
Nauka przez eksperymentowanie!!! PDF Drukuj Email
poniedziałek, 11 grudnia 2017 12:58

W tym roku św. Mikołaj zaskoczył uczniów klasy III ”b” swoimi podarunkami. Otóż  każdy uczeń otrzymał tajemnicze pudełko, a w nim instrukcję z odpowiednimi  produktami  do wykonania swojego eksperymentu. Z wielkim zaciekawieniem wszyscy przystąpili do czytania instrukcji i wykonywania  poleceń. I tak powstała ciekawa lekcja eksperymentowania. Jedni odkrywali- jakie kolory ma tęcza?; jak zrobić  polimerowego robaka?; jak zatrzymać  zapach wiosny? inni sprawdzali czy można napełnić  duży  balon jednym dmuchnięciem?.Dziękujemy św. Mikołajowi za podarunki dzięki, którym poznajemy świat bawiąc się przy tym wesoło.

Halina Piech-Ciężadło

 
Dzień Praw Dziecka w Sarnowie PDF Drukuj Email
niedziela, 26 listopada 2017 15:15

20 XI w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 2 w Sarnowie obchodziliśmy rocznicę uchwalenia Konwencji Praw Dziecka. Propagowanie praw dziecka jest ważnym elementem codziennej edukacji, dlatego po raz kolejny w naszej szkole odbyła się debata pt. „Nasze prawa-ważna sprawa. Chcę pomagać”. Uczniowie na salę przybyli z transparentami propagującymi prawa dziecka oraz pomoc i życzliwość. Spotkanie o prawach dziecka zostało połączone z debatą na temat wolontariatu. Debatę rozpoczęliśmy od prezentacji, która przypomniała najważniejsze prawa młodego obywatela: prawo do życia, do kontaktu z obojgiem rodziców, do godności, do nauki, do wypoczynku.

Następnie zaproszeni goście: Dyrektor ZSP nr 2 w Sarnowie, pani Małgorzata Barańska, wicedyrektor ZSP nr 2 w Sarnowie, Agnieszka Regulska, Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej pani Helena Warczok, Radny Gminy Psary, Aleksander Jewak oraz Aleksandra Czapla-przedstawicielka Szkolnego Klubu Wolontariusza wraz z uczniami odpowiedzieli na główne pytania spotkania:

Co można zyskać dzięki wolontariatowi?

Czy szkoła jest dobrym miejscem na wolontariat?

Czy wolontariat przeszkadza w nauce?

Czy wolontariat jest widoczny w szkole?

Podczas debaty uczniowie klas III-VI również mieli okazję wyrazić swoje zdanie. Chętnie prezentowali swoje uwagi, przedstawiali spostrzeżenia, bronili swojej argumentacji. Debata o wolontariacie poruszała cenne zagadnienia społeczne. Zainteresowanie zebranych debatą oraz przypomniane inicjatywny naszej szkoły w tym zakresie najbardziej świadczą o aktualności i wadze tej tematyki.

Zmieniony: niedziela, 26 listopada 2017 15:17
 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 7 z 78