Home

Powered by JoomlaGadgets

Aktualności
WIZYTA SENATORA RP W SARNOWIE PDF Drukuj Email
środa, 15 listopada 2017 21:13


7 listopada ZSP nr 2 w Sarnowie odwiedził senator RP Arkadiusz Grabowski, który osobiście podziękował uczestnikom konkursu pt." List do taty". Oprócz Janka Sadłonia- laureata okręgowego etapu konkursu nagrodzeni zostali Igor Pałasz oraz Oskar Krysztopowicz  z klasy Vb.

Zmieniony: środa, 15 listopada 2017 21:20
 
ZIELONA SZKOŁA PDF Drukuj Email
środa, 15 listopada 2017 20:58

W dniach od 08.09.2017r.  do 21.09.2017r. uczniowie klasy III A i III B przebywali na zielonej szkole w nadmorskiej miejscowości Jastrzębia Góra. Uczestniczyło w niej 33 uczniów oraz 3 opiekunów- P. Elżbieta Grochowina, P. Halina Piech-Ciężadło oraz P. Wioletta Wróbel. Przez dwa tygodnie pobytu nad Morzem Bałtyckim uczniowie mieszkali w ośrodku wczasowym „Zew Morza", który był usytuowany w odległości 200 m od morza i zaledwie 100 m od Promenady Światowida, w centrum Jastrzębiej Góry. Dzieci zakwaterowane były w pokojach 3 osobowych i 4,5 osobowych typu studio z łazienkami i telewizorami. Codziennie spożywały 3 posiłki i podwieczorek w formie szwedzkiego stołu. Posiłki były urozmaicone i wzbogacone o wysokowitaminowe produkty, owoce, nowalijki, ryby, soki, produkty mleczne i słodycze.
Program zajęć „zielonej szkoły” obejmował zajęcia dydaktyczno-wychowawcze oraz profilaktykę zdrowotną i ekologiczną.
Podczas pobytu w Jastrzębiej Górze uczniowie uczestniczyli w licznych wycieczkach autokarowych: Trójmiasto – Gdańsk, Gdynia, Malbork, Kniewo, Władysławowo, i Hel.
Ponadto uczniowie uczestniczyli w rożnego rodzaju imprezach organizowanych przez ośrodek:

  • zajęciach animacyjnych „Czarodziejski świat pana Kleksa”, „Sprawność Wilka morskiego”
  • olimpiadzie sportowej,
  • ognisko z pieczeniem kiełbasek,
  • dyskotekach.

Dzieci korzystały 4 razy z nauki pływania na krytym basenie pod opieką ratownika WOPR. Wszyscy uczestnicy objęci byli opieką rezydenta i medyczną, przez panią pielęgniarkę, która obecna była cały czas na terenie ośrodka. Uczniowie codziennie przebywali na świeżym powietrzu, spacerowali brzegiem morza, podziwiali piękno wybrzeża klifowego oraz wdychali zapach drzew sosnowych w Nadmorskim Parku Narodowym. Walory klimatyczne oraz piękna, słoneczna pogoda pozwoliła dzieciom na aktywny wypoczynek połączony z nauką i zabawą. Wyjazd ten sprawił uczniom wiele radości, nauczył samodzielności, dbałości o porządek, higienę osobistą oraz poprawił kondycję zdrowotną.

Halina Piech-Ciężadło

Zmieniony: środa, 22 listopada 2017 11:44
 
XVII DZIEŃ PAPIESKI PDF Drukuj Email
niedziela, 12 listopada 2017 21:53

Dnia16 października 2017 r., w naszej szkole miała miejsce akademia, przypominająca naszego wielkiego Rodaka, św. Jana Pawła II. W tym roku przeżywaliśmy XVII Dzień Papieski, którego myślą przewodnią były słowa: „Idźmy naprzód z nadzieją” – zaczerpnięte z listu apostolskiego św. Jana Pawła II „Novo millennio ineunte” wydanego na zakończenie Roku Jubileuszowego 2000.

Postać naszego Rodaka św. Jana Pawła II jest wzorem i inspiracją dla wielu pokoleń młodych na całym świecie. Mamy nadzieję, że również dla uczniów naszej szkoły Jan Paweł II będzie autorytetem w codziennym życiu.

Zmieniony: niedziela, 12 listopada 2017 21:59
 
ŚNIADANIE DAJE MOC PDF Drukuj Email
sobota, 11 listopada 2017 19:15

Codzienne śniadanie pomaga uczniom dobrze zacząć dzień i daje równy start w szkolne obowiązki. Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy. To najlepszy start w nowy dzień.
W dniu 9 listopada uczniowie klas I-III zorganizowali wspólne śniadania w swoich klasach. Przynieśli ze sobą zdrowe produkty, które wykorzystali do przygotowania kanapek, sałatek i innych smacznych potraw. Na stołach nie zabrakło pożywnych wędlin i serów, ale też pełnych witamin warzyw i owoców. Oprócz smacznego posiłku uczniowie mieli szansę docenić jak przyjemne może być zasiadanie przy wspólnym stole wraz z kolegami i koleżankami. Uczniowie nie zapomnieli także o zasadach higieny- przed przystąpieniem do przygotowania śniadania umyli ręce, a po zjedzeniu dokładnie posprzątali. To był bardzo przyjemny poranek.

Elżbieta Grochowina

Zmieniony: sobota, 11 listopada 2017 19:35
 
Wycieczka do Kopalni Srebra w Tarnowskich Górach PDF Drukuj Email
niedziela, 29 października 2017 20:07


25 października klasa VI A wybrała się na wycieczkę do Zabytkowej Kopalni Srebra i Sztolni Czarnego Pstrąga w Tarnowskich Górach. Uczniowie poznali historię górniczego regionu zwiedzając Multimedialne Muzeum Górnictwa. Następnie wraz z przewodnikiem zjechali  40 metrów w głąb ziemi, gdzie pokonali ok. 1500 metrów labiryntu, licznych zakrętów, długich chodników, niektórych o wysokości zaledwie 130 cm! Podziwiali wyrobiska komorowe ukształtowane przez człowieka i przyrodę. Na szczęście nikt nie czuł się tu zagubiony – ciekawość i chęć poznania wzięły górę. Przemierzając krok po kroku korytarze uczniowie mogli poznać ciężką pracę gwarków oraz zobaczyć ich narzędzia.
Dowiedzieli się, iż w kopalni oprócz górników pracowali również cieśle, kowale, szewcy i najwięksi sprzymierzeńcy ludzi – konie (na szczęście dla nich samych tylko na powierzchni). Dodatkowych wrażeń dostarczył uczniom podziemny przepływ łodziami, chodnikiem odwadniającym o długości 270m podczas którego pani przewodniczka opowiedziała ciekawe historie.
Dopełnieniem podziemnej przygody był przepływ w łodziach 600 metrowego odcinka w podziemiach Sztolni „Czarnego Pstrąga”, położonego wśród zieleni w Parku Repeckim. Uczniowie musieli wykazać się nielada odwagą. Najpierw zeszli w podziemia krętymi schodami, w Szybie Sylwester później w spowitych ciemnością korytarzach przepłynęli łodziami do Szybu Ewa. Atmosferę  tajemniczości tworzyło delikatne światło lamp karbidowych. Podziemna przeprawa dostarczyła wszystkim wielu pozytywnych wrażeń i była największą atrakcją. Wycieczka była niezapomnianym przeżyciem, ciekawym doświadczeniem i miło spędzonym czasem.

Zmieniony: wtorek, 07 listopada 2017 11:58
 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 7 z 76