Home

Powered by JoomlaGadgets

Aktualności
Światowy Dzień Pluszowego Misia PDF Drukuj Email
niedziela, 26 listopada 2017 14:35

Światowy Dzień Pluszowego Misia to święto stosunkowo nowe. Zostało ustanowione 25 listopada 2002 roku, dokładnie w setną rocznicę powstania tej popularnej maskotki. W Szkole Podstawowej im. Alfreda Szklarskiego w Sarnowie, w klasach I-III  od kilku lat obchodzimy
to święto, gdyż trudno sobie wyobrazić świat  dziecka bez pluszowego misia. Jest on towarzyszem w świecie beztroskiej zabawy oraz przyjacielem-powiernikiem największych sekretów i tajemnic.
24 listopada uczniowie klasy II, podczas zajęć z wychowawcą,  prezentowali przyniesione do szkoły pluszowe misie, czytali i układali o nich wierszyki, rysowali ulubione misie, oglądali bajkę „ Przygody Misia Uszatka”, tańczyli z misiami. Na koniec klasowej zabawy dziewczynki przygotowały dla wszystkich słodki poczęstunek- wafle z miodem.
Uwieńczeniem święta było podsumowanie, zorganizowanego dla uczniów klas I-III, Szkolnego Konkursu Plastycznego „ Mój przyjaciel miś”.

Zmieniony: niedziela, 26 listopada 2017 14:52
 
Witajcie w Europie! PDF Drukuj Email
wtorek, 21 listopada 2017 21:13

Uczniowie oraz przedszkolacy Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 2 w Sarnowie w listopadzie w ramach Dnia Europejskiego odwiedzili kraje Unii Europejskiej. Każda z klas, w bardzo oryginalny i często nietypowy sposób zabrała nas w podróż do wylosowanego przez siebie kraju. W tym roku odwiedziliśmy Polskę, Francję Czechy, Danię, Niemcy, Anglię, Hiszpanię oraz Włochy.

Dzień Europejski to okazja do propagowania idei Komisji Europejskiej, która w 1995 r. postawiła sobie za cel , aby każdy obywatel unii swobodnie posługiwał się dwoma językami. Każdy z nas wie, że poznając dany język dowiadujemy się o kulturze i obyczajach innych narodów. Poprzez takie spotkania uczymy młodzież tolerancji wobec innych kultur. W tym roku podziwialiśmy m.in. tajemniczy taniec Wikingów, gorące, hiszpańskie rytmy „Despacito”, korowód czeskich postaci, szybki kankan, melodyjny Polonez oraz popis wokalny do włoskiego przeboju „Lasciate Mi Cantare”,

Wszyscy uczniowie z wielkim zaangażowaniem przygotowywali się do występów. Z niecierpliwością czekamy na kolejne takie spotkanie, w którym po raz kolejny będziemy mogli zaprezentować ciekawe stroje oraz interesujące ciekawostki.

 
DZIEŃ NIEPODLEGŁOŚCI PDF Drukuj Email
środa, 15 listopada 2017 21:20

Narodowe Święto Niepodległości jest bardzo ważne dla wszystkich Polaków, ponieważ upamiętnia odzyskanie przez Polskę niepodległości. Z okazji rocznicy Narodowego Święta uczniowie z klas: IV-VI zaprezentowali montaż słowno-muzyczny. Przygotowane wiersze, pieśni patriotyczne, scenografia oraz taniec z flagą w wykonaniu dziewczyn z klasy czwartej, dostarczyły wszystkim zgromadzonym wielu wzruszeń i zapewne był to czas do przemyśleń, wspomnień. Na koniec pani dyrektor w pięknych słowach podsumowała, jak ważna jest dla każdego Polaka ojczyzna, wolność oraz tradycje, które należy pielęgnować.

Zmieniony: środa, 15 listopada 2017 21:34
 
WIZYTA SENATORA RP W SARNOWIE PDF Drukuj Email
środa, 15 listopada 2017 21:13


7 listopada ZSP nr 2 w Sarnowie odwiedził senator RP Arkadiusz Grabowski, który osobiście podziękował uczestnikom konkursu pt." List do taty". Oprócz Janka Sadłonia- laureata okręgowego etapu konkursu nagrodzeni zostali Igor Pałasz oraz Oskar Krysztopowicz  z klasy Vb.

Zmieniony: środa, 15 listopada 2017 21:20
 
ZIELONA SZKOŁA PDF Drukuj Email
środa, 15 listopada 2017 20:58

W dniach od 08.09.2017r.  do 21.09.2017r. uczniowie klasy III A i III B przebywali na zielonej szkole w nadmorskiej miejscowości Jastrzębia Góra. Uczestniczyło w niej 33 uczniów oraz 3 opiekunów- P. Elżbieta Grochowina, P. Halina Piech-Ciężadło oraz P. Wioletta Wróbel. Przez dwa tygodnie pobytu nad Morzem Bałtyckim uczniowie mieszkali w ośrodku wczasowym „Zew Morza", który był usytuowany w odległości 200 m od morza i zaledwie 100 m od Promenady Światowida, w centrum Jastrzębiej Góry. Dzieci zakwaterowane były w pokojach 3 osobowych i 4,5 osobowych typu studio z łazienkami i telewizorami. Codziennie spożywały 3 posiłki i podwieczorek w formie szwedzkiego stołu. Posiłki były urozmaicone i wzbogacone o wysokowitaminowe produkty, owoce, nowalijki, ryby, soki, produkty mleczne i słodycze.
Program zajęć „zielonej szkoły” obejmował zajęcia dydaktyczno-wychowawcze oraz profilaktykę zdrowotną i ekologiczną.
Podczas pobytu w Jastrzębiej Górze uczniowie uczestniczyli w licznych wycieczkach autokarowych: Trójmiasto – Gdańsk, Gdynia, Malbork, Kniewo, Władysławowo, i Hel.
Ponadto uczniowie uczestniczyli w rożnego rodzaju imprezach organizowanych przez ośrodek:

  • zajęciach animacyjnych „Czarodziejski świat pana Kleksa”, „Sprawność Wilka morskiego”
  • olimpiadzie sportowej,
  • ognisko z pieczeniem kiełbasek,
  • dyskotekach.

Dzieci korzystały 4 razy z nauki pływania na krytym basenie pod opieką ratownika WOPR. Wszyscy uczestnicy objęci byli opieką rezydenta i medyczną, przez panią pielęgniarkę, która obecna była cały czas na terenie ośrodka. Uczniowie codziennie przebywali na świeżym powietrzu, spacerowali brzegiem morza, podziwiali piękno wybrzeża klifowego oraz wdychali zapach drzew sosnowych w Nadmorskim Parku Narodowym. Walory klimatyczne oraz piękna, słoneczna pogoda pozwoliła dzieciom na aktywny wypoczynek połączony z nauką i zabawą. Wyjazd ten sprawił uczniom wiele radości, nauczył samodzielności, dbałości o porządek, higienę osobistą oraz poprawił kondycję zdrowotną.

Halina Piech-Ciężadło

Zmieniony: środa, 22 listopada 2017 11:44
 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 8 z 78