Home

Powered by JoomlaGadgets

Aktualności
Klasa II w Leśnej Izbie Ekologicznej w Siewierzu PDF Drukuj Email
piątek, 01 września 2017 10:35


Uczniom należy stwarzać okazje do poznawania środowiska przyrodniczego w toku różnorodnych form aktywności. I właśnie temu miała służyć zorganizowana 12.09.2017 r., dla uczniów klasy II, wycieczka do Leśnej Izby Edukacyjnej w Siewierzu. Dzieci spotkały się z leśnikiem, panem Piotrem Balińskim, który wzbogacił ich wiadomości związane z lasem, jego mieszkańcami, roślinnością. W sali przyrodniczo-edukacyjnej uczniowie obserwowali: kolekcję owadów, różnorodne gatunki drzew, rodzaje gleb, eksponaty zwierząt zamieszkujących polskie lasy, słuchali odgłosów zwierząt.
Pan leśniczy opowiadał, w jaki sposób należy zachowywać się w lesie, udzielił cennych wskazówek dotyczących ochrony leśnego świata, przypomniał o zagrożeniach jakie nas tam mogą spotkać. Na zakończenie wręczył każdemu uczestnikowi krzyżówkę oraz rebus w celu utrwalenia przekazanych wiadomości.
Jestem pewna, że wycieczka wywarła znaczący wpływ na zasób wiedzy przyrodniczo- ekologicznej uczniów, była okazją do rozbudzenia zainteresowań otaczającą przyrodą, kształtowania postaw proekologicznych. Po prostu, zobaczyć, doświadczyć i bezpośrednio przeżyć, to znaczy lepiej zrozumieć świat.
Dziękuję Nadleśnictwu Siewierz, leśnikowi Piotrowi Balińskiemu za pomoc w organizacji spotkania i prowadzenie zajęć edukacyjnych oraz pani Marzenie Płaszenko za czuwanie nad bezpieczeństwem uczniów podczas wycieczki.

Wychowawca klasy II – Jolanta Zygmunt

Zmieniony: sobota, 16 września 2017 19:10
 
Nowy rok szkolny PDF Drukuj Email

Znalezione obrazy dla zapytania rozpoczęcie roku szkolnego

4 września rozpoczął się nowy rok szkolny 2017/2018. Uroczystą akademię z tej okazji przygotowali uczniowie klas III. Wśród licznie przybyłych rodziców byli także zaproszeni goście: Zastępca Wójta Gminy Psary Pani Marta Szymiec, Radny Gminy Psary Pan Aleksander Jewak, Sołtys Preczowa Pan Wojciech Kamecki i Ksiądź Proboszcz Andrzej Ciszewski. Pani dyrektor Małgorzata Barańska w krótkim przemówieniu serdecznie powitała gości, uczniów, grono pedagogiczne, rodziców, pracowników obsługi oraz administracji. W kolejnych słowach swojego wystąpienia pani dyrektor złożyła wszystkim życzenia wielu sukcesów w rozpoczynającym się roku szkolnym - nauczycielom wyrozumiałości  i cierpliwości, a uczniom, zapału w zdobywaniu wiedzy. Następnie uczniowie pod opieką swych wychowawców rozeszli się do klas. Nauczyciele przedstawili podopiecznym kilka ważnych informacji - plan lekcji, organizację pracy szkoły w bieżącym roku oraz przypomnieli i szerzej omówili zasady bezpieczeństwa obowiązujące w szkole i poza nią.
Wszystkim nauczycielom i wychowawcom życzymy powodzenia i wytrwałości oraz satysfakcji z wykonywanych obowiązków, a uczniom sukcesów oraz radości ze zdobywanej wiedzy.
 
Życzymy bezpiecznych wakacji PDF Drukuj Email
środa, 28 czerwca 2017 11:44


Nadszedł upragniony czas wypoczynku. Przed nami 2 miesiące słodkiego lenistwa. W czasie wakacji czeka na nas wiele przygód i niespodzianek. Korzystajmy z wakacyjnych dni mądrze i bezpiecznie. Wszystkim życzymy słonecznych i bezpiecznych wakacji oraz powrotu do szkoły z głową pełną nowych pomysłów i zapału do pracy.


Oto kilka rad na wakacyjny czas:

W czasie wędrówki po lesie
wszystkie grzyby sprawdzaj w atlasie.
Zakładaj gumowce albo trapery
bo sandałki nie nadają się na leśne spacery.
W lesie, kiedy spotkasz zwierzę,
nie zbliżaj się do niego - z daleka oglądaj!

Musisz uważać jeszcze na różne owady i kleszcze!!

Przede wszystkim nie rozpalaj ognisk w lesie!!!!!

Nie drażnij zwierząt na podwórku czy łące,
bo ci się jakieś nieszczęście przydarzyć może
i cię zwierzątko ugryzie lub ubodzie!

Nie drażnij pszczół ani innych owadów,
nie będzie ci trzeba robić okładów.

Maszyny rolnicze nie są do zabawy,
więc się nimi nie baw! I już nie ma sprawy.

Mów rodzicom, gdzie będziesz się bawić.

Nie mów nigdy, że nikogo nie ma w domu.

Nigdy nie otwieraj drzwi nieznajomemu.

Nie przyjmuj od obcych prezentów.
I pod żadnym pozorem nie chodź z nimi tam, gdzie cię zapraszają!


 
„Myśliwy przyjacielem przyrody” PDF Drukuj Email
środa, 21 czerwca 2017 12:08


Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w bardzo ciekawych spotkaniach z wykwalifikowanym edukatorem wiedzy przyrodniczo- łowieckiej, panem myśliwym Aleksandrem Jewakiem. Był to cykl prelekcji podczas których dzieci z wielkim zaangażowaniem poznawały gatunki zwierząt łownych i chronionych, a także gwarę, zwyczaje oraz sygnalistykę myśliwską. Sprawdzianem nabytej wiedzy był przeprowadzony w szkole test, który wyłonił 6 finalistów. 7 czerwca bieżącego roku odbył się wojewódzki finał konkursu pt. „Myśliwy przyjacielem przyrody”. Tego dnia o poranku uczniowie poszczególnych szkół spotkali się na terenie strzelnicy myśliwskiej ZO PZŁ Katowice. Tam w bardzo przyjemnych okolicznościach przyrody dzieci pisały test wiedzy, a w oczekiwaniu na wyniki spotkały się z sygnalistami. Serdecznie gratulujemy Annie Jewak oraz Emilii Korzeb, które w kategorii klas piątych zdobyły kolejno pierwsze i drugie miejsce.

Zmieniony: środa, 21 czerwca 2017 12:36
 
Wycieczka do Krasiejowa PDF Drukuj Email
środa, 21 czerwca 2017 12:06


Uczniowie klasy IVa w Dzień Dziecka udali się na wycieczkę do Parku Nauki i Rozrywki w Krasiejowie. Jest to największy w Polsce park dinozaurów znajdujący się niedaleko Opola.  
Po przybyciu na miejsce dzieci  udały się do Parku Nauki i Ewolucji Człowieka. Tam w niezwykłym interaktywnym pawilonie zostali wyposażeni w specjalny hełmofon. Spełniał on rolę wirtualnego przewodnika oraz umożliwiał oglądanie niesamowitych wystaw multimedialnych. Następnie za sprawą Tunelu Czasu dzieci przeniosły się do momentu, kiedy nie istniała Ziemia. Podczas multimedialnego seansu były świadkami jej powstania, kształtowania się Układu Słonecznego oraz pierwszych form życia. Po opuszczeniu tunelu na uczestników czekała Pani przewodnik, która oprowadziła grupę po ścieżce edukacyjnej. Tam usytuowane są naturalnych rozmiarów modele dinozaurów i plansze z opisami. W trakcie wędrówki uczniowie odwiedzili pawilon muzealny, w którym przez przeszkloną podłogę widać było skamieniałości prehistorycznych płazów i gadów. Następnie przyszedł czas na zwiedzenie oceanarium. Każdy uczestnik wycieczki dostał okulary 3D, aby dokładnie przyjrzeć się dawnym, wodnym stworzeniom. Można było stanąć oko w oko z drapieżnym rekinem oraz udać się w krótką podróż batyskafem.
Na wycieczce była również chwila czasu na zabawę na karuzelach w parku rozrywki oraz na ekscytujący seans w kinie 5D. Uczniowie wrócili do domu pełni wrażeń i miłych wspomnień.

Zmieniony: środa, 21 czerwca 2017 12:34
 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 8 z 74