Home

Powered by JoomlaGadgets

Aktualności
Pomnik Szklarskiego w Katowicach PDF Drukuj Email
wtorek, 30 sierpnia 2011 22:00

Z początkiem marca w internecie i lokalnej prasie ruszył konkurs, w którym mieszkańcy Katowic i regionu zdecydują, czyj wizerunek wzbogaci Galerię Artystyczną na Placu Grunwaldzkim, nieopodal katowickiego Spodka. Uczniowie szkoły Szklarskiego nie mieli wątpliwości na kogo oddać głos. Jesteśmy szczęśliwi, że wygrał nasz patron. Uroczystość odsłonięcia pomnika  9 września o godzinie 14.00. Serdecznie zapraszamy.

 
Konkurs NIVEA PDF Drukuj Email
wtorek, 30 sierpnia 2011 21:35

Kochani!
Gmina Psary przystąpiła do konkursu organizowanego przez firmę NIVEA Polska "100 placów zabaw na 100 lat NIVEA". O wygranej zadecydują wyniki głosowania internetowego, wystarczy się zarejestrować na stronie  www.100latnivea.pl i głosować codziennie do 31 października 2011r.
Liczymy na Wasze głosy.

Zmieniony: wtorek, 30 sierpnia 2011 21:57
 
"Balony do nieba" PDF Drukuj Email
wtorek, 21 czerwca 2011 07:48

 

16 czerwca,  godzina 12.00. Błękit nieba a na nim kolorowa plama niesionych przez wiatr balonów. W ten sposób podsumowaliśmy projekt edukacyjny "Szkoła z prawami dziecka". W ramach projektu na zajęciach  WDŻ, lekcjach wychowawczych uczniowie zostali zapoznani z Konwencją Praw Dziecka. Podczas lekcji  otwartej dla nauczycieli i rodziców najmłodsi mogli się wykazać swoją wiedzą rozwiązując krzyżówki, rebusy, układając puzzle i rozsypanki wyrazowe. Największą atrakcją okazał się "balonowy" happening. Śmiech, okrzyki, z niecierpliwością oczekiwaliśmy na wyjście na plac szkolny. Emocje udzieliły się również dorosłym. W samo południe - 150 czerwonych balonów uniosło się nad naszymi głowami. Ten dzień na pewno na długo zostanie w naszej pamięci.

Zmieniony: wtorek, 21 czerwca 2011 07:57
 
Matematyk Roku 2011 PDF Drukuj Email
wtorek, 14 czerwca 2011 18:39

IX edycja Gminnego  Konkursu Matematycznego wyłoniła talent!
Poszczycić się nim może Katarzyna Nowak- uczennica klasy szóstej Szkoły Podstawowej im. S. Polakowskiego w Strzyżowicach przygotowana  przez Panią Katarzynę Cudnik. W rywalizacji pokonała innych uczniów z terenu naszej gminy. Będzie mogła cieszyć się przez cały rok prestiżowym tytułem: „Matematyk Roku 2011”
W bieżącym  roku patronat nad konkursem objął Wójt Gminy Psary- Pan Tomasz Sadłoń, który chętnie wspiera młodych, utalentowanych ludzi.   Zwyciężczyni  otrzymała okolicznościową statuetkę, książkę oraz nagrody rzeczowe. Ten konkurs od lat cieszy się uznaniem uczniów i nauczycieli. Zadania konkursowe  corocznie przygotowuje zespół nauczycieli matematyków Gimnazjum w Psarach, a nadzór merytoryczny sprawuje doradca metodyczny-Pan Jan Domaszewicz. Organizatorem konkursu jest Szkoła Podstawowa im. Alfreda  Szklarskiego w Sarnowie.

Grażyna Polasiak

Zmieniony: wtorek, 21 czerwca 2011 07:58
 
Lekcja w Planetarium PDF Drukuj Email
wtorek, 14 czerwca 2011 17:49

Niedawno na lekcjach przyrody skończyliśmy tematy dotyczące astronomii.
Naukę podsumowaliśmy wyjazdem do Planetarium i Obserwatorium Astronomicznego im. Mikołaja Kopernika w Chorzowie. Otrzymywaliśmy tam szereg bardzo ciekawych informacji o gwiazdach, gwiazdozbiorach, znakach zodiaku, planetach Układu Słonecznego, Księżycu, Słońcu, Drodze Mlecznej.
W komfortowych warunkach, prawie na leżąco, przy dźwiękach relaksacyjnej muzyki patrzyliśmy w niebo...Mogliśmy obserwować sklepienie niebieskie z różnych punktów naszego globu i w różnych porach roku. Potem obserwatorium, na ten moment czekaliśmy z niecierpliwością. Tam wielki teleskop przybliżył nam obraz Słońca aż 750 razy. To było fascynujące.
Wycieczkę zakończyliśmy krótkim spacerem po Wojewódzkim Parku Kultury
i Wypoczynku. Ten park to „płuca” naszego regionu. Podczas spaceru wsłuchaliśmy się w piękny świergot ptaków a także zobaczyliśmy kilkadziesiąt bardzo interesujących rzeźb w galerii plenerowej. Była to bardzo ciekawa i pouczająca wycieczka.

Aleksandra Krawczyk kl. VI

 

Zmieniony: wtorek, 14 czerwca 2011 18:53
 
<< Początek < Poprzednia 71 72 73 74 75 76 77 78 Następna > Ostatnie >>

Strona 71 z 78