Home

Powered by JoomlaGadgets

Aktualności
Pomagamy Kasi PDF Drukuj Email
wtorek, 06 czerwca 2017 12:04

„Człowiek jest wielki nie przez to, co ma, nie przez to kim jest, lecz przez to, czym dzieli się z innymi”.

To czym dzielimy się z innymi definiuje, określa kim jesteśmy. Nie musimy podejmować heroicznych czynów aby okazać pomoc innym. Od kilku miesięcy uczniowie naszej szkoły wspierają dwuletnią Kasię Kośmider mieszkankę naszego powiatu. Przez 5 miesięcy zbieraliśmy dla Kasi plastikowe nakrętki a w ostatnich dniach maja zbieraliśmy maskotki, które przekazaliśmy na wyprzedaż, z której dochód przeznaczony jest na dalsze leczenie Kasi. Szczególne podziękowania za zaangażowanie należą się Natalce Adamczyk, Karolowi Potępie oraz Oskarowi Krysztopowiczowi uczniom klasy IVb.

 

 

 

 

 

Zmieniony: poniedziałek, 12 czerwca 2017 14:44
 
Gminny Dzień Dziecka PDF Drukuj Email
wtorek, 06 czerwca 2017 11:54

4 czerwca podczas gminnego festynu z okazji Dnia Dziecka nasi uczniowie mieli okazję zaprezentować swoje talenty wokalne i taneczne.
Naszą szkołę reprezentowali: grupa taneczna z klasy I oraz Zuzia Hołubowska, Amelia Bochenek, Sara Pietruszka i Kamila Paluszkiewicz.

Zmieniony: wtorek, 06 czerwca 2017 12:02
 
Wycieczka klas piątych PDF Drukuj Email
wtorek, 06 czerwca 2017 11:44

W dniach 31 maja i 1 czerwca uczniowie z klas piątych uczestniczyli w wycieczce do Kleszczowa. Nasza wyprawa miała charakter sportowo - rekreacyjny, a dwa dni spędzone razem wzmocniły więzi między klasami. W ośrodku Solpark czekały na nas same atrakcje: aquapark, bilard, kręgle, rozgrywki sportowe, seans filmowy z niespodzianką a na koniec dnia zmagania opiekunowie kontra uczniowie - kto pierwszy zaśnieWink . Następnego dnia krótki spacer i tor saneczkowy na górze Kamieńsk.
Wszyscy wrócili zmęczeni i w doskonałych humorach i cóż czas się zastanowić gdzie pojedziemy w roku następnym.

Zmieniony: wtorek, 06 czerwca 2017 11:54
 
Lekcja w kinie PDF Drukuj Email
sobota, 03 czerwca 2017 22:35


20 kwietnia 2017r uczniowie ZSP nr 2 w Sarnowie uczestniczyli w lekcji zrealizowanej w Kinie „Nowość” w Będzinie.
Uczniowie uczestniczyli w lekcji pt. „ABC mediów”, podczas której poznali ciekawostki dotyczące narodzin różnych mediów: prasy, radia, telewizji i Internetu. Mogli zobaczyć jak wygląda praca dziennikarza. Dowiedzieli się czym jest „zapping”. Poznali również wybrane gatunki telewizyjne. Dowiedzieli się, jak bezpiecznie korzystać z Internetu i przekonali się , w jaki sposób media zmieniają nasze życie i patrzenie na świat. Następnie młodzież została zaproszona na projekcję filmu pt. „Król złodziei”. Film został wyprodukowany w Niemczech. Światową premierę miał 5 stycznia 2006r. Został nominowany do „Muzycznego odkrycia roku”. Obserwując przygody głównych bohaterów widz przezywa ich radości i smutki. W filmie występują elementy śmieszne, poważne i trzymające w napięciu. Film porusza problemy młodych ludzi związane z domem rodzinnym.

 
VIII Zlot Szkół im. Alfreda Szklarskiego PDF Drukuj Email
sobota, 03 czerwca 2017 22:29

14 lat temu zrodziła się idea wspólnych spotkań szkół noszących imię Alfreda Szklarskiego.
Opiekunki Szkolnego Klubu „SAS” - panie Grażyna Polasiak i Marzena Gałka - Frejowska założyły, że spotkania te będą ważnym elementem cementującym współpracę między szkołami w regionie, staną się okazją do wymiany doświadczeń, oraz zawarcia nowych przyjaźni podczas wspólnej, wesołej zabawy.
W tym roku, nasza szkoła była organizatorem  VIII Zlotu. Tym razem szkoły partnerskie zaprosiliśmy do Sarnowa. Przyjechały do nas zespoły reprezentujące Szkołę Podstawową nr 32 w Rybniku, SP nr 15 w Mysłowicach, SP w Koziegłowach i Gimnazjum nr 3 w Katowicach.
Jak zwykle gościem honorowym była Pani Bożena Szklarska – Nowak córka naszego patrona.
Wyrazem uznania dla inicjatywy naszej szkoły była obecność przedstawicieli władz i jednostek samorządowych: Wójta Gminy Psary Pana Tomasza Sadłonia, Sekretarz Gminy Pani Mirelli Barańskiej - Sorn, radnego Pana  Aleksandra Jewaka, Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej Pani Heleny Warczok, przewodniczącego koła ZNP pana Jana Kraśkiewicza oraz przedstawicieli Rady Rodziców Pani Joanny Kopcik i Pani Alicji Meszek.
W tradycję naszych spotkań wpisała się rywalizacja o Puchar Przechodni im. Tomka Wilmowskiego i zaszczyt organizowania kolejnego spotkania. Podczas potyczek sportowych i gry planszowej, którą zaplanowaliśmy na płycie boiska, w pocie czoła walczyliśmy o miano najlepszego zespołu. Pogoda i humory dopisywały wszystkim zawodnikom. Przygotowane zadania testowały naszą sprawność fizyczną, spostrzegawczość i wiedzę z zakresu przyrody, geografii, matematyki. Szyfry, rebusy, koło fortuny sprawdzały wiadomości dotyczące twórczości i biografii Alfreda Szklarskiego.
Zwycięzcą tegorocznego spotkania została drużyna reprezentująca  SP nr 15 w Mysłowicach.
Dyrekcja oraz cała społeczność szkoły serdecznie dziękuje za udział szkołom partnerskim oraz wszystkim gościom, którzy zaszczycili nas swoją obecnością.

Zmieniony: wtorek, 06 czerwca 2017 12:02
 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 9 z 74