Home

Powered by JoomlaGadgets

Aktualności
Zaproszenie na FESTYN RODZINNY 2017 PDF Drukuj Email
poniedziałek, 29 maja 2017 13:26

 

Zmieniony: sobota, 03 czerwca 2017 23:00
 
Poznajemy tradycje pszczelarskie PDF Drukuj Email
poniedziałek, 22 maja 2017 13:53

19 maja część uczniów naszej szkoły wzięła udział w zajęciach edukacyjnych z okazji obchodów czterech wieków pszczelarstwa w Czeladzi. Zagłębiowskie Koło Pszczelarzy zorganizowało wystawę o historii bartnictwa, na której dzieci mogły zobaczyć różne modele uli, historyczne i współczesne stroje ochronne, narzędzia do pozyskiwania miodu oraz wiele innych eksponatów i zdjęć. Uczniowie z zainteresowaniem wysłuchali prelekcji pszczelarza o niezwykłych stworzeniach, które uwijają się wśród kwiatów bez wytchnienia, by osłodzić nam życie. Na zakończenie dzieci otrzymały po słoiczku pysznego miodu i zadowolone wróciły do szkoły.


Zmieniony: wtorek, 23 maja 2017 09:27
 
Sadzenie drzewek PDF Drukuj Email
wtorek, 25 kwietnia 2017 17:32

 

6 kwietnia uczniowie klas drugich mieli okazję uczestniczyć w niezwykłej wycieczce. Było to wyjście do lasu w Sarnowie, na które zabrał nas myśliwy- pan Aleksander Jewak. Uzbrojeni w kalosze poszliśmy tam na piechotę. Na miejscu, już w lesie, czekał na nas pan leśnik, który zaprowadził grupę na miejsce sadzenia drzew- był to cel naszej wycieczki. Zastanawialiśmy się całą drogę jakie to drzewa będziemy sadzić, ale szybko okazało się, że pan leśnik ma dla nas przygotowany cały pęk młodziutkich i delikatnych dębów. Były to cieniutkie patyczki z małymi korzonkami. Każdy uczeń otrzymał jedną sadzonkę, którą miał okazję posadzić według instrukcji, w dołku wykopanym przez leśnika. Dowiedzieliśmy się jak głęboko i w jakich odległościach od siebie należy je wkopywać. Teraz długi rząd naszych dębów rośnie w sarnowskim lesie i mamy nadzieję, że za kilka-kilkanaście-kilkadziesiąt lat będziemy mogli je podziwiać jako duże drzewa.

Zmieniony: wtorek, 25 kwietnia 2017 17:40
 
Z wizytą w Teatrze Dzieci Zagłębia PDF Drukuj Email
poniedziałek, 24 kwietnia 2017 17:36


Niesamowite wrażenia przeżyli  uczniowie klas I-III w Teatrze Dzieci Zagłębia w Będzinie podczas oglądania spektaklu pt” Cudowna lampa Aladyna” według „Klechd sezamowych” Bolesława Leśmiana.
Czarodziej Babadur, chciwy władzy, dowiaduje się, że jego potęga może być nieograniczona, jeśli posiądzie cudowną lampę. Jednak wyrocznia głosi, że tylko wybrany człowiek może dotknąć lampy,  natomiast każdy inny, który skusi się na jej posiadanie straci życie.  Wybrańcem, który może wydobyć z ukrycia magiczny przedmiot jest Aladyn – prosty chłopak, który kocha życie i korzysta z niego, jak tylko się da. To on uwalnia z lampy Dżina i staje się jego panem. Szereg sytuacji, która z wynika z tego faktu prowadzi naszego bohatera aż na dwór sułtana. Lecz przysłowia arabskie mówią: szczęście i bogactwo jednego dnia się pojawia, a za moment znika. Niestety czasem wraz z ukochaną. Tym razem nawet magia może okazać się mało pomocna. A jedyne, co może odwrócić los to – o dziwo – własny spryt i zdrowy rozsądek.
W ciekawej  i tajemniczej atmosferze uczniowie śledzili akcję bajki. Po powrocie do szkoły nie obyło się od przepięknych ilustracji i miłych wrażeń.

Zmieniony: poniedziałek, 24 kwietnia 2017 17:39
 
Lekcje nie zawsze w ławce PDF Drukuj Email
poniedziałek, 24 kwietnia 2017 17:35


Uczniowie klasy 4b zamiast siedzieć w szkolnych ławkach 20 kwietnia postanowili wziąć udział w wykładzie dr. Andrzeja Boczarowskiego pt. „Dinozaury ekstremalne”. Odbył się on na Wydziale Nauk o Ziemi Uniwersytetu Śląskiego w Sosnowcu w ramach obchodów Światowego Dnia Ziemi. Hasło tegorocznych wydarzeń brzmiało „Przyroda najwdzięczniejszym obiektem poznania”. Uczniowie czekając na wykład  mieli okazję podziwiać eksponaty geologiczne i paleontologiczne: minerały, skały, skamieniałości i modele wymarłych zwierząt. W przystępny i niezwykły sposób mogli obserwować dynamiczną historię Ziemi i ewolucję życia. Po takim wstępie dzieci ochoczo zasiadły w sali wykładowej gdzie prowadzący przedstawił bardzo ciekawy spektakl multimedialny, przeniósł swoich słuchaczy w świat dinozaurów i obecnie żyjących potworów morskich. Na zakończenie uczniowie zasypali wykładowcę wieloma pytaniami, na które uzyskiwali wyczerpujące odpowiedzi. Spotkanie dostarczyło wszystkim wielu emocji. Po wykonaniu pamiątkowych zdjęć wszyscy zadowoleni wrócili do szkoły.

 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 10 z 74