Home

Powered by JoomlaGadgets

Aktualności
Pomagamy zwierzętom ze schroniska PDF Drukuj Email
czwartek, 26 stycznia 2017 21:39

Pracownicy sosnowieckiego schroniska dla zwierząt serdecznie dziękują w imieniu swoich podopiecznych wszystkim, którzy wzięli udział w zbiórce karmy. Każda forma wsparcia jest nieoceniona szczególnie teraz, zimą. Aktualnie najbardziej potrzebne są: sucha, drobna  karma dla maluchów oraz materacyki, koce, ciepłe polary.
Los porzuconych zwierząt, okrutnie dotkniętych przez los, nie jest nam obojętny. Nasza akcja trwa, kontynuujemy zbiórkę. Wierzymy, że nas nie zawiedziecie.

Samorząd Uczniowski.

Zmieniony: sobota, 28 stycznia 2017 09:57
 
Nie spalaj śmieci! - marsz ekologiczny PDF Drukuj Email
czwartek, 26 stycznia 2017 21:36


Uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 2 w Sarnowie pod opieką swoich nauczycieli wyszli na ulice, aby przypomnieć mieszkańcom o szkodliwości spalania śmieci w domowych piecach. Kolorowe transparenty miały zaapelować do wszystkich, że wydobywający się z kominów dym nie tylko zanieczyszcza środowisko, ale również zagraża naszemu zdrowiu.
Pośród zanieczyszczeń uwalnianych z dymem do powietrza szczególne zagrożenie dla środowiska i zdrowia ludzi niosą związki azotu, siarki, tlenek węgla, a także drobny pył zawierający metale ciężkie. Szkodliwe związki dostają się do dróg oddechowych, opadają na glebę, zanieczyszczając warzywa w przydomowych ogródkach, a także dostają się do wód gruntowych. Problem z roku na rok przybiera większe rozmiary, szczególnie podczas sezonów grzewczych. Kilka dni temu w naszym województwie normy zanieczyszczeń zostały wielokrotnie przekroczone. Z radia i telewizji słyszeliśmy komunikaty zalecające niewychodzenie z domów bez potrzeby. Obecnie wiele mówi się  na temat szkodliwych skutków spalania śmieci, niestety, te apele wciąż nie przynoszą pożądanych efektów.
Na taki stan rzeczy nie godzą się dzieci z naszej miejscowości. Po raz kolejny okazało się, że sprawy związane z ochroną środowiska nie są im obce, stąd tak duże zaangażowanie w wykonanie transparentów  oraz ochocza obecność podczas marszu. Barwny pochód wzbudzał zainteresowanie napotkanych osób. Kolorowe transparenty oraz skandowane hasła przyciągały uwagę, stąd mamy wielką nadzieję, że ta akcje pomoże poprawić świadomość ekologiczną.

Zapraszamy do galerii.

Zmieniony: czwartek, 26 stycznia 2017 21:39
 
25 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy PDF Drukuj Email
sobota, 21 stycznia 2017 20:19


W niedzielę 15 stycznia 2017r. po raz kolejny graliśmy z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy w 25 Finale. W tym roku w Sztabie przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym Nr 2 w Sarnowie kwestowało 29 wolontariuszy, którzy zbierali pieniądze dla ratowania życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorom. Uczniowie klas II-VI z zapałem i poświęceniem zbierali datki na ulicach, przed sklepami, kościołami, w miejscu swojego zamieszkania. Wolontariuszy wspierali rodzice oraz przyjaciele.  Dzięki ogromnej ofiarności zebraliśmy 22050,25 zł. Gorąco dziękujemy naszym wolontariuszom i ich rodzicom oraz wszystkim, którzy wspierali kwestujących uczniów.

W tym dniu, jak co roku nie tylko wolontariusze przyłączyli się do Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, ale również przedszkolacy i uczniowie z klas I- III oraz uczniowie z klasy IVb uświetnili ten dzień swoimi występami tanecznymi na corocznym koncercie finałowym przy Urzędzie Gminy w Psarach. Jesteśmy dumni, że nasza młodzież wraz z rodzicami tak chętnie przyłączyła się do 25 Finału WOŚP wpierając najbardziej potrzebujących.

Wszystkim gratulujemy i dziękujemy.

Zmieniony: piątek, 27 stycznia 2017 20:27
 
"Eksperymentuj!" PDF Drukuj Email
czwartek, 12 stycznia 2017 15:20

Dzisiaj uczniowie naszej szkoły mieli okazję zaspokoić swoją naturalną ciekawość świata podczas zwiedzania interaktywnej ekspozycji z Centrum Nauki Kopernik. Podczas zabawy, eksperymentując na eksponatach zdobywali wiedzę z zakresu matematyki, fizyki i biologii.

Zmieniony: czwartek, 12 stycznia 2017 16:14
 
Życzenia świąteczne PDF Drukuj Email
czwartek, 22 grudnia 2016 16:24

Radosnych, wypełnionych
miłością,
niosących spokój i nadzieję
Świąt Bożego Narodzenia
oraz
Nowego Roku
spełniającego wszelkie marzenia,
pełnego optymizmu, wiary,
szczęścia i powodzenia

życzy społeczność ZSP nr2 w Sarnowie

"Bóg się rodzi..."


Betlejem znaczy "Dom Chleba", ale kiedy zajrzymy do stajenki, widzimy raczej...Ziarenko. Dzieciątko jest takie małe! A jednak wszyscy tutaj biegną, klękają. Dlaczego? Bo właśnie to, co małe i słabe, wybrał Pan Bóg, żeby pokazać największy Cud tej Nocy: Syna Bożego - w Maleństwie ukrytego.

Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy czas radości, z którym wiąże się wiele zwyczajów. Jednym z nich są Jasełka - przedstawienia opowiadające o narodzinach Pana Jezusa. Tym razem w świąteczny nastrój wprowadzili nas uczniowie klas  III, IV i VI, przygotowani przez katechetkę Magdalenę Trzcionkę. Dzieci występując przed społecznością szkolną i zaproszonymi gośćmi przedstawiały historię, która wydarzyła się dwa tysiące lat temu w Betlejem. Przedstawienie było ubogacone pięknym śpiewem kolęd i pastorałek w wykonaniu uczniów i widowni.
Na zakończenie Ksiądz Proboszcz złożył wszystkim świąteczne życzenia, a  Pani Dyrektor podziękowała młodym artystom oraz opiekunowi za przygotowanie Jasełek. Następnie wszyscy uczniowie wraz z wychowawcami udali się do swoich klas, gdzie świętowali klasową Wigilię.Zmieniony: wtorek, 07 lutego 2017 13:55
 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 10 z 72