Realizujemy projekty

Lepsza szkoła PDF Drukuj Email
środa, 22 października 2014 10:46
Projekt edukacyjny LEPSZA SZKOŁA, edycja 20104/15 – co roku pomaga przygotować setki tysięcy
uczniów do sprawdzianu kompetencji i egzaminów. Nasi uczniowie mogą korzystać z bezpłatnych testów i raportów,
obserwować swoje osiągnięcia i porównywać je z wynikami klas z całej Polski.

Zmieniony: środa, 22 października 2014 11:02

Bezpieczna szkoła - Demokratyczny kraj PDF Drukuj Email
wtorek, 25 marca 2014 12:46

W ramach ogólnopolskiej akcji "Bezpieczna szkoła - Demokratyczny kraj" nauczyciele realizują zadania konkursowe. Celem turnieju jest kontynuowanie i rozszerzanie działań prowadzonych w konkursie Bezpieczna Szkoła-Bezpieczny Uczeń w kierunku rozwijania świadomości obywatelskiej dzieci i młodzieży, popularyzacji prawa, w tym praw obywatelskich oraz praw jednostki, przeciwdziałania patologiom, podnoszenia poziomu bezpieczeństwa w szkołach i otoczeniu środowiskowym, przygotowania młodzieży do życia w zjednoczonej Europie.

Zmieniony: wtorek, 25 marca 2014 12:57

Spotkania z dziennikarzem - SZKOŁA MARZEŃ PDF Drukuj Email
wtorek, 18 marca 2014 14:07

W ramach warsztatów dziennikarskich projektu "Szkoła marzeń", uczniowie uczestniczyli w spotkaniu z dziennikarką.

Zmieniony: wtorek, 18 marca 2014 15:26

Najlepsza szkoła PDF Drukuj Email
środa, 15 stycznia 2014 12:42

Program "NAJLEPSZA SZKOŁA" jest pierwszym ogólnopolskim programem , który wspiera nauczycieli w ich codziennej pracy. Celem programu jest wyrównanie szans edukacyjnych dzieci i  młodzieży, motywowanie ich do nauki oraz budowa więzi pomiędzy uczniami a nauczycielami. Program jest adresowany do uczniów oraz nauczycieli szkół podstawowych i gimnazjów.
Ważnym etapem programu jest głosowanie uczniów i rodziców na zajęcia prowadzone przez szkołę. To właśnie uczniowie najlepiej wiedzą, czy czas spędzony na dodatkowych zajęciach im się podobał czy nie. Młodzi uczniowie z pomocą rodziców będą mogli wejść na specjalnie przygotowaną stronę i oddać głos na swoją szkołę.
Szkoły, które otrzymają najwyższą punktacje od uczniów, wygrają nagrody.

Zapraszamy do głosowania na naszą szkołę. Link znajduje się na pierwszej stronie.

Zmieniony: środa, 15 stycznia 2014 13:09

Gwiazdka dla Afryki PDF Drukuj Email
niedziela, 27 października 2013 20:03

Projekt UNICEF - „Gwiazdka dla Afryki”jest odpowiedzią na dramatyczną sytuację dzieci w Sierra Leone. Naszym celem jest uświadomienie uczniom z jakimi problemami borykają się mieszkańcy krajów rozwijających, jak ważne jest zagwarantowanie im warunków do prawidłowego rozwoju, a także zwrócenie uwagi na to co możemy zrobić, by zmienić tę sytuację. „Gwiazdka dla Afryki” to projekt edukacyjno-pomocowy, w ramach którego uczniowie będą przygotowywać symboliczne prezenty dla maluchów z Sierra Leone.
W wykonanych pudełeczkach owiniętych wstążeczką dzieci umieszczą symboliczne szczepionki, które chciałyby przekazać dzieciom w Afryce. Ile szczepionek bądź zestawów znajdzie się w pudełeczku, zależy wyłącznie od ofiarodawcy, a więc ucznia. Im bogatszy ma być prezent, tym paczka symbolizująca tę pomoc może być większa. Koszt jednej szczepionki jest niewielki, a nawet najdrobniejszy prezent może dokonać wielkiej rzeczy – uratować życie dziecka!
Wszystkie przygotowane przez dzieci i młodzież prezenty zostaną wystawione podczas specjalnie zorganizowanej w szkole imprezy. Każdy z zaproszonych do szkoły gości będzie mógł wesprzeć działania pomocowe przekazując darowiznę w formie równowartości wybranego przez siebie prezentu. Dzięki temu wszystkie „prezenty”, które wybiorą Darczyńcy
trafią do dzieci w Sierra Leone.

Zmieniony: niedziela, 27 października 2013 21:12

<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 Następna > Ostatnie >>