Realizujemy projekty
Home

Powered by JoomlaGadgets

Realizujemy projekty


"Klub Pancernika Gustawa" PDF Drukuj Email
poniedziałek, 22 października 2012 13:31

Mając na uwadze bezpieczeństwo naszych uczniów przystąpiliśmy do ogólnopolskiej kampanii „Klub Pancernika Klika w Fotelikach”. Celem kampanii jest edukowanie dzieci w zakresie bezpieczeństwa ruchu drogowego, ale również zmiana zachowań dorosłych dotyczących prawidłowego przewożenia dzieci w samochodzie. Dzięki hasłu „Pancernik Przypomina, Rodzic zapina” dzieci wyrabiają w sobie prawidłowe nawyki, dorośli natomiast nie pozostają obojętni na „bezpieczną” fascynację najmłodszych. W ramach kampanii będą się odbywać zajęcia, w trakcie których dzieci będą rozwiązywać łamigówki, wykonywać rysunki na kartkach i na komputerze, układać puzzle, odgrywać scenki oraz rozmawiać o bezpieczeństwie na drodze. Członkowie szkolnego klubu otrzymają atrakcyjne gadżety: legitymację, plan lekcji, naklejkę oraz maskotkę Pancernika.
Zapraszamy na stronę www.klubpancernika.pl. gdzie uczniowie znajdą wiele gier i elementów interaktywnych, które pozwolą im zaprzyjaźnić się z pancernikiem i nauczyć czegoś na temat bezpiecznych zachowań na drodze.

 

Zmieniony: poniedziałek, 22 października 2012 17:16
 
Warsztaty robotyki PDF Drukuj Email
środa, 26 września 2012 09:25


Warsztaty robotyki kluczem do wyrównywania szans edukacyjnych uczniów z Gminy Psary.
Projekt zakłada aktywizację, wzrost zainteresowania naukami ścisłymi oraz wzrost integracji wśród dzieci uczęszczających do Szkół Podstawowych na obszarze gminy Psary poprzez Warsztaty Robotyki. Są to zajęcia, na których w atmosferze zabawy dzieci stają przed wyzwaniami realizacji założonych zadań przy pomocy zaprojektowanych przez siebie konstrukcji. Dzieci, pod okiem lektorów, pracują w zespołach i analizują ściśle określone zagadnienie, które zmienia się na każdych kolejnych zajęciach. Zespół wspólnie konstruuje, a następnie programuje autonomicznego robota, który wykonuje ściśle określoną misję. Wykorzystywane graficzne, intuicyjne języki programowania nie wymagają wiedzy programistycznej, pozwalają dzieciom zgłębić tajniki programowania oraz zrozumieć strukturę algorytmów.

Zmieniony: środa, 26 września 2012 09:33
 
Dzień Szkoły Bez Przemocy PDF Drukuj Email
wtorek, 26 czerwca 2012 21:58

W tym roku po raz piąty w historii Programu odbył się Dzień Szkoły bez Przemocy, ogólnopolskie święto wszystkich tych, którzy nie zgadzają się na przemoc i angażują się w budowanie szkoły jako miejsca przyjaznego dla uczniów, nauczycieli i rodziców. Nasza szkoła ten dzień zaplanowała na 22 czerwca. „Kibicuję fair play” - to hasło przyświecało naszym działaniom. Imprezę rozpoczęliśmy przemarszem wokół placu szkolnego. Barwny korowód tworzyli uczniowie, rodzice, nauczyciele w biało-czerwonych strojach kibica. Odbyły się mecze piłki nożnej oraz mecze ringo. Rodzice wspólnie z dziećmi brali udział
w rozgrywkach. Wiele emocji dostarczyły wszystkim wybory Miss i Mistera Sportu.
W ramach międzyklasowych rozgrywek przyznawano punkty za hasło i strój kibica, prace plastyczne oraz dyscypliny sportowe.


Zapraszamy do galerii.

 

Zmieniony: wtorek, 26 czerwca 2012 22:14
 
Baw się i bądź bezpieczny PDF Drukuj Email
wtorek, 10 kwietnia 2012 12:48

Przystąpiliśmy do  ogólnopolskiej kampanii edukacyjnej UNICEF„Baw się i bądź bezpieczny!” Akcja skierowana jest do uczniów szkół podstawowych i przedszkolaków, bowiem najmłodsze dzieci są najczęstszymi ofiarami różnego rodzaju wypadków.  Projekt został objęty patronatem przez Ministerstwo Edukacji Narodowej i Ministerstwo Zdrowia. Partnerem projektu jest WHO (Światowa Organizacja Zdrowia).

Celem projektu jest przekazanie dzieciom wiedzy o tym:

  • jak dbać o własne bezpieczeństwo,
  • jak unikać sytuacji ryzykownych,
  • jak poradzić sobie w sytuacji, gdy już dojdzie do wypadku

Projekt podsumowano lekcją otwartą dla rodziców
-czwartoklasiści przeprowadzili pogadankę dla rodziców w oparciu o prezentację multimedialną dotyczącą bezpieczeństwa w czasie zabaw, w podróży, na wsi
-pierwszoklasiści wykonali pokaz pierwszej pomocy
-rodzice pod kierunkiem swoich dzieci ćwiczyli ułożenie w pozycji bezpiecznej, składanie meldunku, resuscytację

    

Zmieniony: poniedziałek, 18 czerwca 2012 12:11
 
Jesteśmy wyjątkowi PDF Drukuj Email
wtorek, 06 marca 2012 08:09

Realizujemy się w Projekcje „Jestem Wyjątkowy”
Od września 2011r. uczniowie klas I-III  uczestniczą w  nowym Projekcje „Jestem Wyjątkowy” współfinansowanym w ramach środków Unii Europejskiej. Głównym celem projektu jest pomoc uczniom w trudnościach w zdobywaniu umiejętności matematycznych, w czytaniu i pisaniu oraz zajęcia rozwijające zainteresowania matematyczno-przyrodnicze. Uczniowie uczestniczą w zajęciach w 6  grupach zadaniowych w klasach I-III. Na realizację zadań szkoła otrzymała nowoczesne pomoce dydaktyczne, które uatrakcyjniają zajęcia dydaktyczne, w tym m.in.: ekran, projektor, programy multimedialne, gry edukacyjne, mikroskopy, preparaty mikroskopowe, zegary magnetyczne, wagi itp. Grupy zadaniowe będą osiągać zamierzone cele przez najbliższe dwa lata. Ciekawsze lekcje i wyrównywanie szans edukacyjnych cieszą się wielkim uznaniem i  zainteresowaniem wśród uczniów i rodziców.

H.P-C

Zmieniony: poniedziałek, 19 marca 2012 09:53
 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 Następna > Ostatnie >>

Strona 3 z 4