Realizujemy projekty
Home

Powered by JoomlaGadgets

Realizujemy projekty


Wszystkie Kolory Świata PDF Drukuj Email
czwartek, 19 stycznia 2012 13:44

W tym roku szkolnym przystąpiliśmy do projektu edukacyjnego UNICEFU „Wszystkie kolory świata”
W ramach projektu uczniowie przygotowali specjalne charytatywne laleczki UNICEF. Laleczki ta nie są zwykłymi szmacianymi lalkami – są symbolem pomocy, jakiej zapragnęliśmy udzielić swoim rówieśnikom z biednych krajów. Każda laleczka ma swoje imię, kraj, z którego pochodzi, jakieś hobby. Wszystkie te cechy zostały im nadane przez dzieci. Tymi informacjami uzupełnione są  „akty urodzenia” laleczki. W trakcie pracy nad stworzeniem laleczki uczniowie jak i osoby dorosłe im pomagające, mieli ogromne pole dla własnej kreatywności. Nauczyliśmy się, że pomaganie może być nie tylko pożyteczne, ale i przyjemne. Kształtowaliśmy także w sobie postawę tolerancji i otwartości na inne kultury. W akcję zaangażowali się  rodzice i dziadkowie dzieci z klas młodszych. Dzięki tej współpracy międzypokoleniowej powstały małe szmaciane dzieła sztuki. Laleczki powstawały w domach dzieci oraz w szkole na lekcjach techniki i zajęciach świetlicowych.
Zapraszamy państwa do nabycia wyjątkowej laleczki, którą możecie się zaopiekować , a jednocześnie uratować życie prawdziwemu dziecku z Sierra Leone przekazując na ten cel darowiznę. Darowizna w wysokości 10 zł pozwala na uratowanie życia jednego dziecka i
zaszczepienie go przeciw najpoważniejszym chorobom wieku dziecięcego, takim jak: polio,
gruźlica, odra.

Laleczki będzie można nabyć na stoisku mieszczącym się na dolnym korytarzu szkoły w czwartek, 26 stycznia podczas spotkania z rodzicami.

Zapraszamy do galerii

Prezentacja z realiacji projektu

Zmieniony: niedziela, 29 stycznia 2012 21:51
 
"Projektor" PDF Drukuj Email
niedziela, 30 października 2011 18:09


Program Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowany  przez Fundację Rozwoju Wolontariatu.

Celem programu „PROJEKTOR - wolontariat studencki” jest inspirowanie dzieci i młodzieży z małych miast oraz wsi do twórczego rozwoju poprzez udział w przygotowanych i prowadzonych przez studentów projektach edukacyjnych.
Szkoły uczestniczące w Programie wzbogacają swoją ofertę edukacyjną i wychowawczą przez dostarczenie dzieciom osobowych wzorców, aktywnych postaw życiowych, promocję aktywności, zaradności oraz samodzielności.

 

Zmieniony: niedziela, 30 października 2011 18:23
 
Szkoła z prawami dziecka PDF Drukuj Email
czwartek, 05 maja 2011 15:09

Projekt skierowany jest do uczniów szkół podstawowych, gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych.

Celem projektu jest przekazanie uczniom wiedzy o tym:

  • Czym są prawa dziecka,
  • Jak rozumieć artykuły Konwencji o prawach dziecka,
  • Co zrobić w sytuacji, kiedy prawa dziecka są łamane.

„Szkoła z prawami dziecka” jest drugą edycją programu, który swoją inaugurację miał w 2009 roku.

Projekt „Szkoła z prawami dziecka” jest projektem edukacyjnym opracowanym i przygotowanym przez Polski Komitet Narodowy UNICEF

zapraszamy na stronę:

http://www.unicef.pl/

 

Zmieniony: czwartek, 05 maja 2011 15:28
 
Szkoła bez przemocy PDF Drukuj Email
środa, 24 listopada 2010 10:49

Głównym celem Programu jest zwiększanie poziomu świadomości tak ważnego społecznie problemu, jakim jest przemoc szkolna oraz dostarczanie szkołom systemowych narzędzi umożliwiających skuteczne zapobieganie wzrostowi przemocy i agresji w szkołach.
W ramach projektu nasza szkola zaplanowala szerg działań.
Tydzień wolontariatu, organizacja sztabu WOŚP,spotkania rodziców z pracownikami Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej, wybory Super Girl - promowanie postaw koleżeńskich i elegancji zachowania, piknik rodzinny, imprezy sportowe.

Kolejny raz przystąpiliśmy do ogólnopolskiego programu "Szkoła bez przemocy".

Celem Programu jest przeciwdziałanie przemocy w polskich szkołach przez zwiększenie świadomości problemu oraz zmianę postaw wobec tego problemu.

W nadchodzącym roku odbędą się w Polsce Mistrzostwa Europy w piłce nożnej. Pragniemy aktywnie się włączyć w przygotowanie do tego wydarzenia poprzez promocję idei kibicowania fair play. Pokażemy, że na polskich stadionach można kibicować bezpiecznie, a przemoc i agresję można zmniejszać podobnie jak w szkołach.

 

zapraszamy na stronę:

http://www.szkolabezprzemocy.pl/

 

Zmieniony: poniedziałek, 21 listopada 2011 13:22
 
"Pierwsze uczniowskie doświadczenia drogą do wiedzy" PDF Drukuj Email

Projekt edukacyjny:
"Pierwsze uczniowskie doświadczenia drogą do wiedzy"
Program realizowały – mgr Agata Niemczyk, mgr Halina Piech-Ciężadło
Obecnie realizowany przez mgr Jadwigę Gąsiorek


Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego oraz budżet państwa. Beneficjantem Projektu jest Grupa Edukacyjna S. A., a Instytucją Pośredniczącą – Ministerstwo Edukacji Narodowej. Koncepcja Projektu oparta jest na założeniu, że każde dziecko jest zdolne, a rolą dorosłych jest te zdolności dostrzec, rozwijać i wspierać.

Więcej…
 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 Następna > Ostatnie >>

Strona 4 z 4