Realizujemy projekty
Home

Powered by JoomlaGadgets

Realizujemy projekty


Owoce, warzywa dla najmłodszych PDF Drukuj Email
poniedziałek, 09 września 2013 13:40

Udział uczniów klas I-III  Szkoły Podstawowej w Sarnowie w ogólnopolskim programie „5 porcji warzyw , owoców lub soku” w roku szkolnym 2013/2014.

Szkoła Podstawowa w Sarnowie kolejny raz  przystąpiła do ogólnopolskiego programu edukacyjnego dla klas I-III pt.”5 porcji owoców, warzyw lub soku”.  Program jest realizowany  od października 2011 r. do maja 2012r. Celem programu jest kształtowanie od najmłodszych lat świadomych i właściwych nawyków żywieniowych, polegających na regularnym spożywaniu warzyw, owoców i soków. Program finansowany jest ze środków Funduszu Promocji Owoców i Warzyw.

Zmieniony: poniedziałek, 09 września 2013 13:45
 
Mleko w szkole PDF Drukuj Email
poniedziałek, 09 września 2013 13:30

Kolejny raz przystąpiliśmy do programu "Szklanka mleka".
Popularyzujemy picie mleka wśród najmłodszych i wygrywamy nagrody.

Zmieniony: poniedziałek, 09 września 2013 13:38
 
Poznaj receptę na lepszą pamięć! PDF Drukuj Email
wtorek, 22 stycznia 2013 23:33

Sarnów, 21.01.2013r.
Projekt „Sposoby na szybkie i efektywne uczenie się – dzieci powinny je znać!” to kolejne przedsięwzięcie, w którym mogą brać udział uczniowie szkoły podstawowej w Sarnowie. W programie zajęć pozalekcyjnych można znaleźć takie zagadnienia jak techniki wspomagające zapamiętywanie ( mnemotechniki), mapy myśli oraz kinezjologia edukacyjna według Paula Dennisona. Zajęcia te maja na celu poprawę pamięci oraz koncentracji uwagi, rozwój wyobraźni, skuteczne zapamiętywanie różnorodnych informacji takich jak: definicje, daty, wydarzenia, nazwiska. Dzieci podczas kursu zdobywają wiedzę na temat budowy i funkcji umysłu, procesów zapamiętywania, przypominania i zapominania. Omawiane są takie zagadnienia jak na przykład wykorzystanie wyobraźni w procesie uczenia się oraz funkcjonowanie pamięci. Sprawnie działająca pamięć jest przecież bardzo ważna dla każdego człowieka. Każdy z nas codziennie z niej korzysta, ale nie wszyscy wiemy jak działa, dlaczego pewne informacje szybko zapamiętujemy, a z innymi mamy problem. Dlatego też trenerzy ze Szkoły Pamięci Wojakowskich proponują ćwiczenia rozwijające pamięć i umiejętności uczenia się.
Aby nasza pamięć zawsze była w dobrej kondycji, na kursie trenerzy omawiają i uczą jak korzystać z mnemotechnik takich jak metoda Łańcuszkowa, Metoda Lokalizacji i Symboli. Mnemotechnika narodziła się już w starożytnej Grecji, około 500 roku p.n.e. i była używana między innymi przez retoryków do wygłaszania długich przemówień czy poetów deklamujących swoje obszerne poematy. Mnemotechniki mają wiele zalet, miedzy innymi to, że są uniwersalne. Można je wykorzystywać w nauce języków obcych, innych przedmiotów, a także w naszym codziennym życiu, do zapamiętywania nazwisk, nazw, numerów telefonów, kont bankowych, dat.

Zmieniony: poniedziałek, 28 stycznia 2013 20:13
Więcej…
 
Jak uczyć się nowocześnie? PDF Drukuj Email
wtorek, 22 stycznia 2013 23:26

Sarnów, 21.01.2013r.

W ramach programu 9.5- oddolne inicjatywy edukacyjne na obszarach wiejskich, w Szkole Podstawowej im. Alfreda Szklarskiego wchodzącej w skład Zespołu Szkolno – Przedszkolnego Nr 2 w Sarnowie oraz w Szkole Podstawowej im. Stanisława Polakowskiego wchodzącej w skład Zespołu Szkolno – Przedszkolnego Nr 1 w Strzyżowicach, realizowany jest projekt „Sposoby na szybkie i efektywne uczenie się- dzieci powinny je znać”. Są to dodatkowe zajęcia pozalekcyjne dla dzieci z klas V i VI, a celem tych zajęć jest podniesienie umiejętności uczenia się, zwiększenie świadomości edukacyjnej wśród dzieci i ich rodziców. Natomiast zajęcia prowadzone są w małych 10-12 osobowych grupach i odbywają się 2 razy w tygodniu. Szkolenia dla dzieci prowadzone są przez autoryzowanych trenerów Szkoły Pamięci SPW, która wygrała przetarg na realizację tego projektu.

Zmieniony: poniedziałek, 28 stycznia 2013 20:15
Więcej…
 
SPOSOBY NA SZYBKIE I EFEKTYWNE UCZENIE SIĘ – DZIECI POWINNY JE ZNAĆ! PDF Drukuj Email
wtorek, 06 listopada 2012 17:56

Na terenie Gminy Psary w czterech szkołach podstawowych realizowany jest Projektem  9.5 -oddolne inicjatywy edukacyjne na obszarach wiejskich, finansowany przez Unię Europejską, Kapitał Ludzki pt. „ Sposoby na szybkie   i efektywne uczenie się- dzieci powinny je znać” w Zespole Szkolno – Przedszkolnym Nr 1 w Strzyżowicach oraz w  Zespole Szkolno – Przedszkolnym Nr 2 w Sarnowie oraz pt. „ Sposoby na szybkie uczenie się” w Szkole Podstawowej w Dąbiu i Szkole Podstawowej w Gródkowie.
Dotyczy dodatkowych zajęć z zakresu nowoczesnych technik uczenia się/technik pamięci. Pomaga zwrócić uwagę na problem z zapamiętywaniem, koncentrację przy pracy z tekstem  i jego zrozumieniem, płynnością czytania czy też problemem z opanowaniem zadań matematycznych.  
Cel główny to podniesienie umiejętności w zakresie uczenia się. Zorganizowanie tego typu zajęć przyczyni się do ograniczenia bądź eliminacji niepowodzeń szkolnych. Ważne jest by jak najwcześniej wdrażać metody, które pomogą złagodzić  lub wyeliminować opisane problemy i  w przyszłości przełożą się na ułatwienie dzieciom dalszej ścieżki edukacyjnej.
Grupy docelowe to uczniowie i uczennice klasy 5 i 6 w liczbie 128 uczniów oraz ich rodzice w liczbie również 128 osób.
Uczniowie zostaną podzieleni na 12 grup, dla każdej z nich w okresie od IX  2012 r. do II 2013 r. zrealizowane zostaną 32 godz., średnio 2 razy w tygodniu po 45 min. Termin po lub przed lekcjami.
Rodzice zostaną podzieleni na grupy, dla każdej z nich zostaną zorganizowane 2 zajęcia po 45 min. Szkolenie zamknięte dla rodziców odbędzie się na terenie szkoły.
Rekrutacja rodziców będzie polegać na zapisywaniu się chętnych rodziców do udziału w zajęciach. Na etapie rekrutacji tworzona będzie lista rezerwowa.
Rekrutacja dzieci na podstawie wypełnionego kwestionariusza rekrutacyjnego, oświadczeń  o przetwarzaniu danych osobowych, deklaracja uczestnictwa( w przydatku dzieci dokumenty podpisuje rodzic).
Wyposażenie dzieci na etapie szkoły podstawowej w umiejętność uczenia się, koncentracji, czytania ze zrozumieniem itp.  zaowocuje na dalszym poziomie edukacji. Już w niedługim czasie będą zdawać egzamin końcowy i przejdą do gimnazjum,  gdzie zdobyte podczas szkoleń umiejętności również będą miały zastosowanie.
Dzieciom zostanie przekazana wiedza z następujących obszarów: organizowania własnego miejsca do nauki, poprawianie sposobów koncentracji i podejmowania decyzji, rozwijanie własnej wyobraźni, pamięci długotrwałej spostrzegawczości oraz twórczego i logicznego myślenia.
Na zakończenie projektu zorganizowana będzie olimpiada między grupami mająca za zadanie utrwalenie i podsumowanie zdobytych umiejętności z zakresu stosowania  nowoczesnych metod uczenia się. Przy podsumowaniu projektu uczniowie otrzymają nagrody dla uczestników i dyplomy oświadczające ukończenie szkolenia.

Zmieniony: wtorek, 06 listopada 2012 18:09
 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 Następna > Ostatnie >>

Strona 2 z 4