Konkursy, zawody

Reprezentujemy szkołę, odnosimy sukcesy.

Laureaci Ogólnopolskiego Konkursu pt. „Tu powstała Polska” PDF Drukuj Email
poniedziałek, 05 czerwca 2017 11:56

Uczniowie ZSP nr 2 w Sarnowie zostali laureatami Ogólnopolskiego Konkursu pt. „Tu powstała Polska”. Wśród nagrodzonych uczniów znaleźli się : Zuzanna Hołubowska, Wiktoria Mantykiewicz, Mateusz Radej ,Kacper Bochenek z klasy IV a, Natalia Kyrcz z klasy IV b, Dominika Kubień z klasy Va oraz Jakub Zbojak z klasy VI. W przygotowaniach do konkursy uczestniczyły również Julia Nowak oraz Amelia Bochenek, uczennice klasy VI.
Celem konkursu było zwrócenie uwagi na postać oraz dorobek Ignacego Krasickiego, Arcybiskupa Gnieźnieńskiego, Prymasa Polski w latach 1795-1801. Konkurs był objęty honorowym patronatem Wielkopolskiego Kuratora Oświaty. Uczniowie przygotowali teatr lalek na podstawie bajki Ignacego Krasickiego pt. „Przyjaciele”.

Zmieniony: poniedziałek, 05 czerwca 2017 12:31

Sukces Julii PDF Drukuj Email
poniedziałek, 05 czerwca 2017 11:54

Julia Gala, uczennica klasy Va zdobyła wyróżnienie w Ogólnopolskim Dyktandzie Szkolnym. Test, do którego 16 maja przystąpili nasi uczniowie składał się z 10 zadań ortograficznych oraz dyktanda z 30 lukami.

„Planszowe podróże po literaturze” PDF Drukuj Email
poniedziałek, 05 czerwca 2017 11:52

Kolejny sukces
II miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Literackim pt. „Planszowe podróże po literaturze” zdobyli uczniowie z klasy IV b, Bartłomiej Ziętek i Oskar Krysztopowicz. Chłopcy wykonali i opracowali  grę planszową odwołując się do książki pt. „O psie, który jeździł koleją”. Cieszymy się , że spośród  711 gier, praca naszych chłopców zachwyciła jury pomysłowością oraz walorami edukacyjnymi i artystycznymi .

„Poezja w obrazach” PDF Drukuj Email
sobota, 03 czerwca 2017 22:47

Natalia Kyrcz, uczennica klasy IV b otrzymała wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie pt. „Poezja w obrazach”, który został zorganizowany przez Pałac Młodzieży w Szczecinie. Natalia przygotowała pracę plastyczną dotyczącą wiersza Marii Konopnickiej pt. „Tęcza”.
Gratulujemy

Znamy laureata VI Edycji Gminnego Konkursu Ortograficznego PDF Drukuj Email
sobota, 03 czerwca 2017 22:44

W dn.26.04.2017r. w Zespole Szkolno Przedszkolnym Nr 2 w Sarnowie odbył się kolejny  jak co roku   Gminny Konkurs Ortograficzny   „O pióro Wójta Gminy Psary 2017”. Każda szkoła podczas szkolnych eliminacji  wytypowała swoich najlepszych uczestników .Tegoroczną  nagrodę – Dyplom Mistrza Ortografii 2017r.  oraz  pióro Wójta Gminy Psary zdobył   Jakub Czapla – uczeń  Szkoły Podstawowej w Gródkowie. Pozostali uczestnicy otrzymali  wyróżnienia i upominki. Wszystkim uczestnikom gratulujemy, a laureatowi  życzymy dalszych sukcesów.
Piech-Ciężadło Halina

Zmieniony: sobota, 03 czerwca 2017 22:51