Home

Powered by JoomlaGadgets

Konkursy, zawody

Reprezentujemy szkołę, odnosimy sukcesy.XXVI Powiatowy Konkurs Plastyczny PDF Drukuj Email
niedziela, 26 listopada 2017 15:05

Miejski Ośrodek Kultury w Wojkowicach był organizatorem XXVI Powiatowego Konkursu Plastycznego pt. „Cztery Pory Roku” . Uczennica klasy II, Alicja Turek- Kidawa, znów stanęła na podium. Ala zdobyła w konkursie II miejsce. SERDECZNIE GRATULUJEMY!!!

Zmieniony: niedziela, 26 listopada 2017 15:10
 
Regionalny Konkurs Dziennikarski PDF Drukuj Email
niedziela, 26 listopada 2017 14:52

Regionalny Konkurs Dziennikarski pt. „Swiat wokół Ciebie” rozstrzygnięty. Piotr Kozik, uczeń klasy V b zdobył III miejsce, natomiast Jan Wyra, uczeń klasy VI a wyróżnienie. Takie konkursy to mekka przyszłych literatów. Pozwalają nie tylko na zdrową rywalizację, ale też umożliwiają rozwijanie warsztatu literackiego. Nagrodzeni chłopcy zostali zaproszeni na uroczystą galę, która odbyła się w Industrialnym Centrum Kultury w Rybniku. Imprezie podsumowującej konkurs towarzyszyło spotkanie się z Panią Małgorzatą Piekarską, pisarką, blogerką, dziennikarką prasową i telewizyjną. Spotkanie zarówno młodych literatów i oceniającego jury stanowiły możliwość wymiany doświadczeń i bogatych przeżyć.  Gratulujemy!

Zmieniony: niedziela, 26 listopada 2017 15:14
 
Gminny Konkurs - Moja Mała Ojczyzna PDF Drukuj Email
czwartek, 23 listopada 2017 19:34

22 listopada uczniowie klas młodszych wzięli udział w konkursie gminnym "Zagłębie Dąbrowskie - Moja Mała Ojczyzna" zorganizowanym przez nauczycieli ze Szkoły Podstawowej w Dąbiu. Rywalizacja była podzielona na dwie kategorie: konkurs plastyczny oraz konkurs wiedzy. Do zmagań malarskich przystąpiły dzieci z klas I-III, a ich zadaniem było namalowanie wybranego zabytku Zagłębia Dąbrowskiego. W tym samym czasie w innej sali trwał konkurs wiedzy, do którego przystąpiły trzyosobowe drużyny złożone z trzecioklasistów. Ich zadaniem było rozwiązywanie krzyżówek, rebusów, układanie puzzli, rozpoznawanie i rysowanie herbów, podpisywanie map konturowych, nazywanie zabytków. Rywalizacja była bardzo zaciekła, a komisja konkursowa po sprawiedliwym podliczeniu punktów ogłosiła, że drużyna trzecioklasistów z Sarnowa zajęła drugie miejsce, natomiast w konkursie plastycznym pierwsze miejsce zajęła uczennica klasy drugiej. Uczniom i nauczycielom serdecznie gratulujemy wygranych!

Elżbieta Grochowina

 

Zmieniony: czwartek, 23 listopada 2017 19:55
 
Sukces Niny PDF Drukuj Email
wtorek, 21 listopada 2017 10:06

Nina Zapora uczennica klasy III B zdobyła dwa złote medale podczas zawodów Taekwondo Polish Open Cup odbywających się w Opolu w dniach 18 - 19 listopad.
Nina zdobyła medale w konkurencji Techniki specjalne oraz w konkurencji walki soft-stick.  W zawodach wzięło udział 520 zawodników z 26 klubów z 3 państw. Uczennica jest zawodniczką Klubu Sportowego Mistral z Wojkowic i trenuje pod kierunkiem dwukrotnego Mistrza Świata, Wicemistrza Europy oraz wielokrotnego Mistrza Polski Taekwondo  Krzysztofa Wiśniewskiego.

Zmieniony: czwartek, 23 listopada 2017 07:59
 
Turniej piłki nożnej PDF Drukuj Email
piątek, 27 października 2017 04:41

W piątek 20 października odbyły się coroczne zawody piłki nożnej szkół podstawowych. Na zawody stawiły się wszystkie cztery szkoły z naszej gminy. Turniej odbywał się systemem każdy z każdym. Nasza drużyna zakończyła rywalizację wygrywając dwa mecze a trzeci remisując. Taką samą sytuację miała szkoła z Strzyżowic, więc o mistrzostwie zadecydowały rzuty karne i niestety musieliśmy się zadowolić II miejscem ponieważ zawodnicy z Strzyżowic byli lepsi w tym elemencie. Nic nie zmieniło faktu że wracamy do szkoły z II miejscem jako niepokonana drużyna w turnieju :)

Zmieniony: piątek, 27 października 2017 04:46
 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 6 z 38