Home

Powered by JoomlaGadgets

Konkursy, zawody

Reprezentujemy szkołę, odnosimy sukcesy.Srebrny medal dla uczennicy ZSP Nr2 w Sarnowie PDF Drukuj Email
środa, 24 maja 2017 14:04Nina Zapora uczennica klasy II”b” ZSP Nr2 w Sarnowie jest zawodniczką Klubu Sportowego Mistral z Wojkowic i trenuje pod kierunkiem dwukrotnego Mistrza Świata, Wicemistrza Europy oraz wielokrotnego Mistrza Polski Taekwondo  Krzysztofa Wiśniewskiego. Trener Krzysztof Wiśniewski prowadzi w  Szkole Podstawowej w Sarnowie  zajęcia sportowe z elementami taekwondo dla uczniów klas II i III, które są współfinansowane przez Gminę Psary.
Nina zdobyła II miejsce, a tym samym srebrny medal  w konkurencji: techniki specjalne, kategoria: dziewczyny, grupa wiekowa: 8 lat podczas 24 Międzynarodowych Mistrzostw Polski Taekwondo rozgrywanych w Krakowie.
W zawodach wzięło udział 621 zawodników z 26 klubów z Polski oraz 2 ekipy zagraniczne (Austria i Litwa).Naszej zwyciężczyni życzymy kolejnych sukcesów.
Halina Piech-Ciężadło

Zmieniony: środa, 24 maja 2017 14:06
 
Sukcesy Ali PDF Drukuj Email
poniedziałek, 22 maja 2017 13:40

Uczennica klasy II”b” ZSP Nr 2 w Sarnowie Alicja Wierzba została podwójną laureatką w Ogólnopolskich Konkursach Wiedzy –„ Olimpusek 2017” i „ Zuch” z języka angielskiego.
Laureatce życzymy wszystkiego najlepszego i sukcesów w kolejnych edycjach.

 
Promujemy czytelnictwo PDF Drukuj Email
piątek, 28 kwietnia 2017 13:38


Rok szkolny 2016/2017 został poświęcony czytelnictwu. W każdej placówce podejmowane są działania mające na celu zachęcanie uczniów do sięgania po próżnego rodzaju literaturę. W ZSP nr 2 w Sarnowie oprócz tradycyjnych spotkań z książką podejmujemy różnorakie inicjatywy. Tym razem odpowiedzieliśmy na zaproszenie Zielonogórskiego Ośrodka Kultury, który jest inicjatorem Ogólnopolskiego Konkursu pt. „ Magia teatru-lalka teatralna”. W tym roku organizatorzy zaprosili uczniów z całej Polski do lektury „Bajki o szczęściu” Izabeli Degórskiej i baśni „Królewna Śnieżka” Braci Grimm. Na ich podstawie uczennice ZSP nr 2 w Sarnowie wyczarowały magiczne lalki. Chociaż wszystkie kukły były niezwykle piękne i oryginalne, to największe wrażenie na jury zrobiła kukła Alicji Jędrusik z klasy IV b, która otrzymała wyróżnienie w konkursie.

Zmieniony: piątek, 28 kwietnia 2017 13:45
 
Przegląd Małych Form Teatralnych „Proforma” w Katowicach PDF Drukuj Email
niedziela, 23 kwietnia 2017 15:54


Uczniowie ZSP nr 2 w Sarnowie reprezentowali gminę Psary w Wojewódzkim Przeglądzie Małych Form Teatralnych „Proforma 2017”. Uczniowie, pod kierunkiem pani Małgorzaty Borowieckiej, przygotowali spektakl profilaktyczny pt. „Misja specjalna”, ukazujący zgubny wpływ używek na życie człowieka. Celem corocznych  spotkań teatralnych jest promowanie wśród dzieci i młodzieży zachowań wyrażających empatię, koleżeństwo, współpracę, dobrą komunikację, pomoc i wrażliwość na potrzeby drugiego człowieka.
Przedstawienie zostało również pokazane podczas Szkolnych Spotkań Teatralnych „Melpomena 2017” w Gródkowie. Podczas tego spotkania tytuł „Osobowość teatralna” zdobyli:
Amelia Bochenek-klasa VI
Tomasz Nicpoń- klasa IV b
Dominik Sobczyk-klasa IV b

 
„Moja mała Ojczyzna-wywiad z dziadkiem” PDF Drukuj Email
niedziela, 23 kwietnia 2017 15:49


Ogólnopolski Konkurs Dziennikarski „Moja mała Ojczyzna-wywiad z dziadkiem”
Uczniowie z ZSP nr 2 w Sarnowie wraz ze swoimi dziadkami udali się w sentymentalną podróż do przeszłości, aby dowiedzieć się, jak kiedyś wyglądało dzieciństwo i życie szkolne młodych Polaków. Dialog pozwolił na wymianę różnic poglądów i doświadczeń dotyczących jednego z najpiękniejszych etapów w życiu, jakim jest dzieciństwo i lata szkolne. Takie rozmowy pomagają ocieplić wizerunek babci i dziadka w oczach dziecka, wzmocnić więź. Konfrontacja pozwoliła zmniejszyć przepaść jaką jest różnica pokoleń. Spośród 188 prac nadesłanych na  Ogólnopolski Konkurs Dziennikarski „Moja mała Ojczyzna-wywiad z dziadkiem”  5 uczniów naszej szkoły otrzymało wyróżnienia:
Roksana Wilmowska-klasa VI
Jakub Bartosik-klasa Vb
Dominik Sobczyk-klasa V b
Jan Wyra- klasa Va
Mateusz Płonka- klasa IV b

Gratulacje!

 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 9 z 38