Home

Powered by JoomlaGadgets

Konkursy, zawody

Reprezentujemy szkołę, odnosimy sukcesy.Matematyk Roku 2016 PDF Drukuj Email
czwartek, 23 czerwca 2016 14:45


„ Jest w naszej gminie konkurs spoko,
o tytuł --Matematyk Roku
I ty nim dzisiaj możesz zostać
Ale zadaniom musisz sprostać!”


Takie słowa zostały wyśpiewane uczestnikom tegorocznej, czternastej już edycji gminnego konkursu matematycznego. Uczniowie szkół podstawowych rywalizowali w tej trudnej dziedzinie  o zaszczytny tytuł Matematyk Roku 2016.
To konkurs gminny, nad  którym patronat objął Wójt Gminy Psary Pan Tomasz Sadłoń, również fundator nagród. Zadania  przygotowane były przez psarskie gimnazjum. Poziom trudności jak zawsze wysoki, wymagający nie tylko znajomości zagadnień programowych, ale także logicznego myślenia.
Tym razem tytuł i statuetkę wywalczył Błażej Kapkowski uczeń naszej szkoły, pracujący pod kierunkiem Pani Grażyny Polasiak.
Każdy z uczestników otrzymał nagrody w postaci  matematycznych słowników  i tablic, czyli szkolnych „niezbędników” na kolejny etap edukacji.
A w dniu pisania tego  tego tekstu  Błażej wygrał kolejny - Powiatowy Konkurs  „Liga matematyków”. Należy przypomnieć również, że jest on tegorocznym laureatem Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego organizowanego przez Ślaskiego Kuratora Oświaty, Laureatem Międzynarodowego Konkursu „Kangur Matematyczny”, Mistrzem Logicznego Myślenia oraz laureatem Ogólnopolskiej Olimpiady Olimpus z matematyki.

Statuetka jest zatem zwieńczeniem jego tegorocznych sukcesów i nagrodą za ogromny wkład pracy w rozwój swoich zainteresowań.
Gratulujemy!

Zmieniony: czwartek, 23 czerwca 2016 14:52
 
Kolejne sukcesy PDF Drukuj Email
niedziela, 05 czerwca 2016 18:40


Pisanie wierszy to dość trudne zadanie. Na początku brzmi łatwo, lecz gdy zaczniemy się nad tym zastanawiać, okazuje się, że jest ono bardziej skomplikowane. Mimo to niektórym w dość prosty i przyjemny sposób udaje się stworzyć magiczny zestaw słów, który przenosi nas w świat poezji. W Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 2 w Sarnowie Roksana Wilmowska, uczennica klasy piątej już wielokrotnie udowodniła swoim zapałem i kreatywnością talent pisarski. Po raz kolejny jej twórczość została doceniona przez niezależne jury, które przyznało jej I miejsce w Wojewódzkim Konkursie Literacko-Plastycznym pt. „Aktywność-receptą na szczęście”.

Natomiast Magdalena Paliga otrzymała wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Fotograficzno-Literackim pt.” Zamknij w kadrze, opowiedz piórem”.

Gratulujemy

Zmieniony: niedziela, 05 czerwca 2016 18:48
 
Powiatowy konkurs fotograficzny "Piekne są nasze barwy ojczyste" PDF Drukuj Email
piątek, 13 maja 2016 09:16

W powiatowym konkursie fotograficznym "Piękne są nasze barwy ojczyste"

Nina Zapora uczennica klasy I B zajęła I miejsce w kategorii szkoła podstawowa klasy I - III.
Mateusz Marciniak uczeń klasy VI otrzymał wyróżnienie w kategorii szkoła podstawowa klasy IV - VI.

Zmieniony: wtorek, 17 maja 2016 19:39
 
Ogólnopolski Konkurs Literacki „Legenda mojego regionu” PDF Drukuj Email
niedziela, 08 maja 2016 20:03

Ewelina Kałuża z klasy IV b zakwalifikowała się do II etapu konkursu, którego celem było opisanie legendy z miejscowości, gminy, powiatu lub regionu etnograficznego, z którego pochodzi uczestnik.

Gratulujemy

Zmieniony: niedziela, 08 maja 2016 20:09
 
„Szlak Orlich Gniazd” PDF Drukuj Email
poniedziałek, 02 maja 2016 20:11

W Ogólnopolskim Konkursie Historyczno-Plastycznym pt. „Szlak Orlich Gniazd” wyróżnienia  zdobyli:

Jan Sadowski, klasa VI
Oliwier Bijak,. Klasa VI
Bartosz Nyga , klasa V

Gratulujemy

 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 10 z 34